Hledání svatého grálu

Hledání svatého grálu Originální název: The Grail Murders

Moba - 1999
ISBN: 80-7173-067-X

Moba (1999) 80-7173-067-X 238

Kardinál Wolsey opět povolal svého nejmilejšího synovce Benjamina Daunbeyho a jeho věrného souputníka, nevyléčitelného dobrodruha Rogera Shallota. Psal se rok 1522 a Stafford, vévoda z Buckinghamu, byl zatčen pro velezradu. Roger a Benjamin proti své vůli přihlížejí krvavé exekuci, aby se vzápětí dověděli, co bylo pravou příčinou Buckinghamova pádu: pátral po dvou nad jiné vzácných relikviích - po svatém grálu a Excaliburu, legendárním meči krále Artuše. V doprovodu a pod dohledem agentů tajné služby Jindřicha VIII., o jejíchž instrukcích nemůže být pochyb, se oba přátelé vydávají hledat bájné relikvie .... Není toho málo, čemu musí dva mladí pánové čelit, nejen aby splnili úkol, ale aby přitom sami nepřišli o život. (Založil/a: trevize)

Ariko
  11. 9. 2014, 21:57
Pro mě trochu béčková literatura. Bohužel mi tu chybělo nějaké kouzlo. Příběh byl pro mě lehce nemastný neslaný.