Pes

Pes

Metafora - 2005
ISBN: 80-7359-024-7

Metafora (2005) 80-7359-024-7 192

K vyfotografování našich psích přátel se tvůrce téhle neuvěřitelné knížky rozhodl použít kulatého objektivu, tzv. rybího oka, a výsledek byl dokonalý. Ze stránek se na nás dívá množství všemožných psích postaviček a obličejů, tak jak jsme je ještě nikdy neviděli. Přes 350 roztomilých barevných snímků více než 70 plemen psů, hafanů a psíků doprovází text, z něhož se dozvíme mnoho nového o každém vyobrazeném plemeni. Dočteme se, odkud pochází, k čemu se užívalo v minulosti a jak nám slouží dnes. Poučíme se o psí povaze, o úpravě zevnějšku a mnoha jiných věcech. Nechybějí ovšem ani zábavné a docela nezávazné komentáře, které spolu s veselými fotografiemi zaručeně rozesmějí i toho největšího škarohlída. Máte-li tedy mezi svými příbuznými, přáteli či známými „pejskaře“, už si nemusíte lámat hlavu, co jim darovat. Knížka s výmluvným názvem Pes musí potěšit každého milovníka uštěkaných kamarádů.