Staré povesti české a moravské

Staré povesti české a moravské

Albatros - 2005
ISBN: 80-00-01733-4

Albatros (2005) 80-00-01733-4 140

Nově zpracované české a moravské legendy nás zavedou do dávných věků praotce Čecha. Autorka jim vštípila podobu dramatických příběhů a při jejich zpracování vycházela z historických pramenů i poznatků současné archeologie. Jedinečnost nového pohledu na dobu nejstarších Slovanů podtrhují výpravné barevné ilustrace Renaty Fučíkové.

Venovanokniham
  20. 10. 2016, 16:27
Staré pověsti české a moravské mají na svědomí spisovatelka Alena Ježková a malířka Renáta Fučíková. Pověsti jsou seřazeny tak, aby na sebe časově navazovaly, což čtenáři usnadní celkovou orientaci v dějinách. Také každou z pověstí uvozuje krátká zmínka o způsobu života lidí v době, ke které se ona pověst zrovna vztahuje. Pověsti jsou psané současnou češtinou a díky tomu budou malým čtenářům mnohem srozumitelnější, než Staré pověsti české od Aloise Jiráska, které jsou psané staročeštinou. Autorky z pověstí vypíchly ty nejpodstatnější informace a vyhnuly se zbytečné slovní omáčce. Krásně poetická přirovnání kouzlo příběhů jen umocňují. Knížka se čte moc pěkně, všechno je hned jasné, pro děti naprosto ideální.