Klan Velkého medvěda 1

Knižní klub - 2001
ISBN: 80-242-0503-3

Knižní klub (2001) 80-242-0503-3 317
Knižní klub (1993)

Malá kromaňonská holčička Ajla je po velkém zemětřesení jediná ze svého kmene, která přežila. Vyhladovělá a zraněná je objevena a zachráněna putující neandertálskou tlupou. S mateřskou láskou ji vychovává léčitelka, která ji současně zasvěcuje do svého umění založeného na hluboké rodové paměti. Ajla se snaží splynout s životem tlupy, ale cizinkou zůstává stále. A to nejen proto, že vypadá jinak než její noví příbuzní z klanu Velkého medvěda, ale také se odlišuje od ostatních žen svým chováním, čímž budí stále větší nelibost u mužů. Za dramatických okolností je Ajla prokleta a vyhnána z klanu… (Založil/a: trevize)

bratr_jezek
  12. 12. 2014, 11:53
Naprostá špička historických románů. Čtení odsýpá a před čtenářem se odkrývá zajímavý a poutavý příběh Ajly, které se ujme klan neandrtálců.
Gebaska
  28. 11. 2015, 1:01
Pro mě příjemná změna :) Napínavé,drsné, čtivé, k tomu i romantika ...co víc si přát? :) A hlavně úplně neznámé prostředí .