Sázka na život

Sázka na život

Olympia - 2005
ISBN: 80-7033-915-2

Olympia (2005) 80-7033-915-2 274

Bývalý šampion Eddie Malloy skončil s dostihy a dal se na horolezectví. Jeho poslední akcí byl Výstup na Mount Everest v době, kdy na nejvyšší hoře světa zuřila sněhová bouře. Tehdy tu zahynulo několik horolezců. Z jedné z výprav zbyl jediný člověk, Keelor, majitel společnosti Makalu. Keelor se v podnikání zaměřil na skupování britských dostihových drah a svým zástupcem na britském území jmenuje právě Malloye. Ten je nucen spolupracovat se zástupcem Jockey Clubu, Frankiem Houlihanem, a brzy se z nich stanou přátelé. Jednoho dne však dojde k Malloyovu napadení. Do jeho bytu kdosi hodí zápalnou láhev, a Houlihan Malloyovi zachrání život. S kým a s čím útok souvisí? Jde o nového majitele a jeho zájmy v britském dostihovém sportu, nebo útok souvisí s daleko straší mi událostmi, které se odehrály v Himálaji? V okamžiku, kdy se zdá všechno jasné, Malloy zmizí. Neznámý vůz s neidentifikovatelnou značkou ho odveze z kliniky popálenin. Houlihan nejen cítí povinnost přítele najít, ale chce objasnit i záhadu, zahalující smrt horolezců pod Mount Everestem.

Richard Pitman Richard Pitman
*1943