Skvosty lázní

Skvosty lázní

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1524-1

Knižní klub (2005) 80-242-1524-1 208

Čechy, Morava a Slezsko jsou země, jež lze bez nadsázky označit jako lázeňskou velmoc. Tato publikace, v řadě Skvostů již třetí, nás po řadě provází všemi lázněmi, které jsou u nás v provozu a upozorňuje i na ty, které z nějakého důvodu zanikly. Některé naše lázně mají velmi dlouhou historii - nejstarší písemné zmínky o léčivých pramenech se objevují už ve dvanáctém století. Vydejme se tedy na virtuální výlet - nejprve se rozjedeme do Západních Čech, do pověstného lázeňského trojúhelníku a navštívíme Karlovy Vary a Mariánské a Františkovy Lázně. Naši zemi procestujeme křížem krážem, a poznáme léčebny věhlasných jmen: Kynžvart, Jáchymov, Janské Lázně, Vráž, Karlovu Studánku, Velké Losiny, Bochoř, Luhačovice a všechny ostatní. Pobyt v lázeňském městě se často snoubí i se společenským ruchem a procházkami po okolí. Proto součástí této knihy jsou i náměty na poznávací výlety a upozornění na nejzajímavější historické a architektonické pamětihodnosti.

Petr David Petr David
*12.04.1949