Nehanebné neviniatko

Profil knihy je v jiném jazyce

Nehanebné neviniatko
Originální název: Nehanebné neviniatko
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Slovart - 2005
ISBN: 80-8085-049-6

Slovart (2005) 80-8085-049-6 318

Po úspešnej prvotine Dominika Dána Popol všetkých zarovná prichádza jeho druhá kniha, v ktorej je napätie dávkované presne podľa receptu skúseného majstra. V príbehu sa autenticita opäť prelína s autorovou fikciou. Dvojica detektívov z oddelenia vrážd Richard Krauz a Jozef Fischer, zvaný Chosé, vyšetrujú nový prípad, beštiálnu vraždu študentky architektúry Moniky, ktorú vrah zaškrtil v jej izbe na poschodí rodičovského domu. Tak ako obyčajne, najväčším nepriateľom skúsených detektívov nie sú pištole protivníka ani úskoky zákerného vraha na úteku ale čas, ktorý neúprosne letí... avšak nie vždy zákonite vpred. Minulosť sa nedá vymazať... Udalosti z minulého roka prenasledujú Krauza, vystupujú do popredia a preplietajú sa so súčasnosťou ako farebné stuhy vo vlasoch nevinného dievčaťa. Kto ju zneuctil a zavraždil? Je smrť bossa, ktorého niekto zavraždí, závažnejšia než smrť mladej študentky? Kedy už skončia mafiánske vraždy v podsvetí mesta? Kto presvedčí prominentných rodičov zavraždenej a večne ufrflaného riaditeľa kriminálky, že chlapci z mordpartie robia čo môžu?

vladislaus
  17. 2. 2016, 15:50
Všechny Dánovy knihy čtu ve slovenštině a nedělá mi to žádné problémy, český překlad si ani nedovedu představit. Ty některé slovenské výrazy jsou až nepřeložitelné. Autor perfektně mapuje práci na objasňování zločinů a rovněž všechny postavy velmi živě zachycuje. Jen doufám, že toho svinstva ve slovenské politice není tolik, kolik se toho z Dánových knih dočtu. Slovenskou politickou scénu až tak nesleduji.
dzoko
  17. 1. 2015, 10:04
Pokračovanie skvelého kriminálneho románu, ktorý naberá po prvom diely na kvalite, detektívnosti a príbehovosti. Postavy a samotné prostredie trojpísmenkových autor znova skvele vykreslil atým aj ľahko mňa ako čitateľa skvelo uviedol do centra diania. Ku koncu príbehu som začal obľubovať havraniu Petru, ktorá predčila chlapské hypotézy a vyhral nad nimi nakoniec jej samotný ženský rozum. Svieže, kriminálne a autor konečne prestal písať o ženách ako o veciach vhodné len na sex. Dávam 5 hviezdičiek a pokračujem v ďalšom jeho príbehu, :)
zork
  17. 5. 2016, 7:22
K autorovi som sa dostal len náhodou a neľutujem túto voľbu. Skvelé knihy so skvelým dejom. Úplne som sa stotožnil s postavami a čítam jednu knihu za druhou. Teším sa na ďalšie pokračovania od tohto autora.