Údolí plavých koní 1

Údolí plavých koní 1 Originální název: The Valley of Horses

Knižní klub - 2001
ISBN: 80-242-0539-4

Knižní klub (2001) 80-242-0539-4 304

Druhý díl rozsáhlé ságy Děti země vypráví o dalších osudech cromagnonské dívky Ajly, která ztratila svůj lid a vyrostla v klanu Velkého medvěda. Tam však zůstávala stále cizinkou. Nakonec vyhnána, prokleta a odsouzena k smrti odchází z klanu a vydává se v tomto druhém dílu na dlouhou osamělou pouť nekonečnou stepí, aby našla lidi svého druhu. V údolí, které jí skýtá množství možností připravit se na nadcházející zimu, se zastaví a i zabydlí, takže stále oddaluje svůj odchod. Bojuje s divokou zvěří, nemocemi, žije v souladu s tajemnými silami, které ovládají její život. Stává se stále obratnější lovkyní a léčitelkou, dokáže si vyrobit nástroje, které potřebuje. (Založil/a: trevize)

bratr_jezek
  12. 12. 2014, 11:56
Ajla, odvážná a svobodomyslná dívka, musí vlivem nenávisti některých z Klanu opustit to, čemu říkala domov, a pokusit se žít sama. Jen díky znalostem, které jí vštípila adoptivní matka dokáže přežít.