Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Video s Ježíšem

89%
4 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Video s Ježíšem Originální název: Das Jesus video

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2004
ISBN: 80-242-1204-8
Počet stránek: 462
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 18x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 9x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2004) 80-242-1204-8 462

Mladý Stephen Foxx, člen americké archeologické výpravy a majitel virtuální firmy na vývoj komerčního softwaru, objeví při vykopávkách v Izraeli v jednom z hrobů starých více než dva tisíce let lidskou kostru, u níž je v plastikovém sáčku schován návod k obsluze videokamery Sony. Je přesvědčen, že si z něho kolegové udělali legraci, když však sáček otevře, zjistí, že nejde o žert. Nález ohlásí a v tom okamžiku se ve snaze vyřešit záhadu rozjíždí rozsáhlé pátrání, podporované mediálním magnátem Kaunem a bezpečnostními složkami.
Výzkum záhy prokáže, že kostra, jejíž stáří bylo původně stanoveno na dva tisíce let, pochází ze současnosti a jde tedy pravděpodobně o někoho, kdo cestoval časem a měl s sebou videokameru, kterou chtěl nafilmovat Ježíše. Roztočí se kolo událostí a napínavých epizod. Stephen totiž nejprve omylem, posléze však záměrně zamlčí, že u návodu k obsluze byl ještě prastarý, skoro rozpadlý dopis. Honba mezi archeology, Vatikánem, médii a tajnými službami začíná... (Založil/a: trevize)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Balu
60% 60% 60% 60% 60%
  17. 5. 2013, 18:24
Přiznám se, že jsem byl knihou poněkud zklamán.
Příběh je rozhodně zajímavý a je výborně napsaný, ale z nějakého důvodu jsem necítil prakticky žádné nutkání k jeho dočtení vyjma potřeby dočíst rozečtenou knihu. Celkově jsem měl dojem, jako bych četl Brownovu Šifru (což je vlastně spíš naopak, neboť Šifra vznikla až po Videu) - klaďas, jeho krásná pomocnice, záporák, církev, zabiják a člověk s tajemstvím se honí za ukrytým artefaktem, který by převrátil vzhůru nohama celý svět. Výsledný dojem je ale takový nijaký.
-Nikola-
100% 100% 100% 100% 100%
  22. 10. 2015, 21:21
Když mě postupný děj uklidnil, že se nejedná o praštěné sci-fi, tak mě kniha neuvěřitelně pohltila. Bylo zde skloubeno vše. Od akce, dobrodružství, historie, náboženství,... Přišlo mi to spíše jako jedna úžasná úvaha, která byla jenom převlečena za sci-fi, aby získala atraktivnosti. Děj mě donutil hodně přemýšlet. Už jen ta představa, že by někdo vlastnil tak silný důkaz o existenci Ježíšově je nepředstavitelná. Ano, informace v dnešní době znamenají moc. A abych dodala ještě citaci: "Církev je multinacionální koncern produkující smysl života pro miliardu lidí."
Jsem prostě unešená tím myšlenkovým proudem, který autor v knize rozvinul. Co jsou peníze oproti víře a vědomostem? Co má pro lidí větší smysl?
Největším paradoxem ovšem zůstává, že i kdyby se nějaké podobné video pomateným způsobem vyskytlo (jakože tomu nevěřím!!!), tak lidský druh je natolik podezíravý a nedůvěřivý, že by stejně ničemu z toho nerozuměl.
Jestli rádi dumete, jak by se lidská společnost zachovala v urřitých situacích, v knize najdete určitě super námět ;)