Pěchotní zbraně - více než 250 nejlepších zbraní světa

Naše vojsko - 2011
ISBN: 9788020607812

Naše vojsko (2011) 9788020607812 256
Naše vojsko (2005) 80-206-0781-1 256

Od německé pistole Luger k americké útočné pušce M16. Kniha Pěchotní zbraně je vyčerpávající a bohatě ilustrovanou publikací, v níž jsou zařazeny všechny nejdůležitější ruční zbraně světa vyráběné v minulém století. Od pistolí přes pušky, samopaly až po kulomety a další osobní zbraně vojáka. Každá uvedená zbraň je doplněna tabulkou se základními technickými údaji včetně modelového označení, hmotnosti, rozměrů a ráže. Kniha je rozdělena do sekcí podle jednotlivých typů zbraní: pistole a revolvery, samopaly, pušky, útočné pušky, odstřelovačské pušky, kulomety, bojové brokovnice a další zbraně. U každé zbraně naleznete stručný popis její konstrukce, vývoje a záznamy o použití na bojišti. Publikace obsahuje všechny slavné zbraně z minulého století: pistoli Browning HP 1935, sovětskou útočnou pušku AK-47, izraelský samopal UZI nebo německý kulomet MG42. Jsou zde zmíněny i zbraně pro pouliční nepokoje současných policejních jednotek, například: granátomety Smith & Wesson a Federal Riot Gun. V poslední kapitole se autor zabývá výhledem na zbraně 21. století. Kniha Pěchotní zbraně poskytuje přístupnou formou velké množství informací pro každého zájemce o ruční palné zbraně.