Absolutní strach

Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-651-5

Domino (2011) 978-80-7303-651-5 415
Domino (2007) 978-80-7303-365-1 415

Naléhavý telefonát od přítele, schůzka na odlehlém místě, přítel v tratolišti krve... To je vše, co si Eve Rennerová pamatuje z osudné noci před třemi měsíci. Než ji zasáhla kulka, v záblesku zahlédla tvář svého milence Colea. Pak už ji pohltila temnota a následně ztráta paměti, díky níž byl Cole propuštěn z vazby pro nedostatek důkazů.
Po návratu domů se Eve snaží nemyslet na minulost, ale série podivných vražd jí to nedovolí. Oběti jsou zabíjeny rituálním způsobem a na tělech mají vytetována čísla, z nichž ovšem policie nedokáže nic odvodit. Jediným pojítkem mezi mrtvými je Nemocnice Panny Marie, bývalá léčebna pro duševně nemocné, v níž působil Evin otec jako primář. Eve tam zná každý pokoj i zatuchlou chodbu a pozvolna začíná tušit, že stará budova skrývá i klíč ke strašlivým vraždám.
Vzpomínky pomalu vyplouvají na povrch, počet obětí stoupá a do mozaiky zločinu zapadá jeden hrůzný dílek za druhým. Eve kdosi sleduje a vábí ji do zchátralé nemocnice, aby odhalila děsivou pravdu skrytou v tamních zdech. Je zřejmé, že onen neznámý člověk čekal na tento okamžik celý život. Je zákeřnější, než si Eve dokáže představit, a je jí blíž, než tuší... (Založil/a: trevize)

Pend
  7. 9. 2012, 6:27
Dobře napsaný bestseller. Až na ten podrobně vysvětlující závěr, jako kdyby čtenář byl úplně hloupý.
Trina1
  3. 1. 2012, 9:31
Knížka je skvěle napsaná, velmi čtivá, četla jsem každý večer do noci :D. Ale mám pár výtek, kvůli nimž nemůžu dát plný počet bodů... za prvé:konec je divný, za druhé: chvílemi - blížíc se k závěru - jsem měla pocit, že se ocitám v mexické telenovele (najednou tolik vzdáleného příbuzenstva ?!?), za třetí: tak nějak moc mrtvol, za čtvrté: na konci žádná zmínka o Anně (to mi tam trochu chybělo) a za páté: ke konci jsem měla trošku zmatek v postavách.
Artep524
  7. 7. 2012, 11:51
Kniha mě vůbec nebavila, ani jsem jí nedočetla celou. Důvodem byl pro mě nudný a celkem nezajímavý příběh.
mispulka s.
  24. 2. 2014, 17:51
Lisa Jackson!Me opet nezklamala dej napinavy od zacatku do konce az mi občas prebehl mraz po zadech !!