Vyvolená k smrti

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-870-0

Domino (2013) 978-80-7303-870-0 341
Domino (2010) 978-80-7303-508-2 327

Detektiv Regan Pescoliová pracuje na případu Vraha od Medvědí řeky už několik měsíců. Ani v nejhorším snu by ji však nenapadlo, že sadistický maniak zaútočí i na ni. Regan moc dobře ví, že v jeho zvrácené mysli existuje jakýsi šílený plán, jehož základní součástí jsou oběti přivázané k osamělým stromům v mrazivé pustině montanských hor. Tam je pochopitelně nečeká nic jiného, než osamělá smrt, která přichází až po dlouhých hodinách nesnesitelného trápení.
Nate Santana doposud nepotkal ženu, která by se jen vzdáleně podobala Regan Pescoliové. Teď ale zmizela a Nate tuší, že jí hrozí smrtelné nebezpečí - a že jediný člověk, který mu Regan pomůže najít, je její kolegyně Selena Alvarezová. S každým krokem, který v pátrání učiní, jsou však blíže strašlivé pravdě o podrobnostech Reganina zmizení i údělu, k němuž ji vrah předurčil.
V liduprázdných montanských lesích se skrývá zlo. Pokud mu chtějí policisté a Nate Santana učinit přítrž, musí pochopit vrahův zvrácený plán a rozluštit vzkaz, který jim postupně zanechává na každém místě činu... (Založil/a: trevize)

Pend
  12. 4. 2014, 7:24
Celá série může být celkem zajímavá, dovedu si představit i filmové zpracování. Ovšem autorka je zjevně doma spíše v romantice, rodinných dramatech či vztazích. Kriminální aspekty jí moc nejdou. To, jak se dostanou k identitě pachatele - Nate díky větě jednoho ožraly a policie zčista jasna, to moc neberu.
JarKun
  1. 2. 2015, 19:12
Čas od času si naslepo půjčím něco od autora, kterého neznám. Bohužel tato kniha má ke thrilleru daleko. 327 stran čtení o tom, jak jednotliví hrdinové leží, sedí, jdou a u toho přemýšlí: " Kdo to dělá? Proč to dělá? Znám ho? " Pak se rozhodnou, že tomu přijdou na kloub, vstanou, jdou za někým jiným a zase se ptají: "Nevíte, kdo to dělá? Nevíte, proč to dělá?" A totální úlet jsou romantické vsuvky v naprosto scestné okamžiky. Chlápek uvidí rozsekané auto a u toho si vzpomene na pevná ňadra a rezavé chloupky se milované ... Ženská, chudák, sebou škube na posteli, špinavá, zmrzlá, snaží se dostat z doupěte vraha, když v tom náhle si vzpomene na vypracované tělo a tvrdé mužství svého partnera ... Ta jedna hvězdička je asi jenom za snahu ... Jinak je to hrůza.
Juditha
  30. 5. 2016, 13:31
Kniha navázala na knihu autorky Osamělá smrt. V podstatě stejný děj jako v předchozí knize, ale už takové nudnější a nebavilo mně to číst. A ten závěr a vyřešení případu - zklamání. Takové patlání, no nějak jsem jí projela, protože poctivě to číst - to bych nezvládla.
mispulka s.
  24. 2. 2014, 14:57
Moje oblibena autorka!! Jeji knihy mají spad.Druhy dil s mrazivou atmosférou byl skvelí jako ten první (Osamela smrt)!
Stolid
  13. 6. 2014, 12:21
Ale má i světlé stránky, někdy, i když je tato kniha slabší v detektivní zápletce, ale má plus v rodinných dramatech...
lu-ca
  19. 1. 2015, 20:15
Popravdě jsem od knihy čekala mnohem více. I když mi vraždící psychopat občas naháněl hrůzu, nebo spíš vzbuzoval nechuť, celkem mi zápletka přišla slabší a taková nemastná neslaná. Také souhlasím s Pend, že odhalení identity vraha bylo dost podivné.