Cesta za Hlboles - Kroniky Svetakraja - kniha prvá

Profil knihy je v jiném jazyce

Cesta za Hlboles - Kroniky Svetakraja - kniha prvá
Originální název: Beyond the Deepwoods
Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Nezistené / Iné - 2005
ISBN: 80-969082-3-5

Nezistené / Iné (2005) 80-969082-3-5 240

Vstúpte s nami do tajuplného, nepreskúmaného, a zároveň veľmi známeho sveta. Rozprestiera sa v ňom Hlboles, v ktorom na každom kroku číhajú krvilačné príšery a rastú neznáme rastliny. Väčšina jeho obyvateľov radšej celý život neopustí bezpečne vyšliapané chodníčky. Chlapec Íver je iný ako ostatní. Opúšťa osadu trolov a vydáva sa na nebezpečnú púť naprieč Hlbolesom, aby nakoniec odhalil tajomstvo svojho osudu.
Za Hlbolesom je prvá kniha z Kroník Svetakraja, napísaných v najlepšej tradícii žánru fantasy. Íverove príbehy majú úspech u malých i veľkých čitateľov po celom svete a potešia všetkých, ktorí si obľúbili Pána prsteňov alebo Harryho Pottera.

minusha97
  18. 3. 2016, 22:21
Krásna knižka plná rovnako nádherných ilustrácií, ktorá sa právom drží medzi klasickými fantasy knižkami. Kniha je doslova presýtená fantasy žánrom aj štýlom, je krásne magická a príjemne tajomná, posiela nás do kúzelného sveta plného najrozličnejších kreatúr od výmyslu sveta. Je v nej niečo z klasických fantasy new age fantasy ako Harry Potter, má v sebe niečo z Narnie, zvlášť keď príde na krásne ilustrácie a aj zábavné nonsensy Alice v krajine zázrakov, i keď predsa len o niečo reálnejšie.

Kniha je napísaná čtivo a zábavne, skôr pre mladšieho čitateľa, ale myslím si, že každý si v nej príde na svoje, lebo ponúka skutočne rozprávkový zážitok, ako máloktorá iná knižka. Určite má čestné miesto na mojej poličke.