Zlý úmysl

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Domino - 2009
ISBN: 978-80-7303-473-3

Domino (2009) 978-80-7303-473-3 437

Ten parfém poznal i na nemocniční posteli, kde se zotavoval po těžké autonehodě. Používala ho jeho první žena, krásná Jennifer. Namáhavě otevřel oči a spatřil ji ve dveřích. Poslala mu vzdušný polibek a zmizela. Jenomže... nemohla to být Jennifer, protože ta zemřela před dvanácti lety.
Po propuštění z nemocnice vidí Rick Bentz svou bývalou ženu všude; pokaždé se mu krátce ukáže a zase zmizí. Opravdu je naživu? Vždyť tenkrát identifikoval její tělo, poznal oblečení i snubní prsten. Nikdy o její smrti nepochyboval - až teď. A své současné ženě Olivii se svěřit nemůže: nedokázal by vyslovit nahlas svou obavu, že přichází o rozum...
Ze strnulé letargie ho probere teprve Jennifeřin úmrtní list, přes nějž kdosi namaloval červený otazník. Bentz se spojí se svými bývalými kolegy v losangeleské policii a kousek po kousku dává dohromady skládačku posledních dní své exmanželky, jenom aby zjistil, že toho o ní ví proklatě málo. A pak začnou umírat lidé z Jennifeřiny minulosti a každá mrtvola jako by ukazovala na Bentze nehybným prstem. Kdo ho chce zničit? Za jaké hříchy má vlastně Bentz platit? A jakou roli přisoudil tajemný mstitel současné Bentzově ženě Olivii? (Založil/a: trevize)

marcellia
  7. 10. 2013, 21:53
Mno,nebylo to úplně tak špatné,ale vadí mi dost to,že spoustu charakterových vlastností je u postav stejných,jako v Hrobařovi-a asi i v jiných knížkách,které jsem nečetla,a ani asi nebudu. Např.: poldové jsou sympatičtí drsňáci,trošku morousové,uvnitř ale citlivý,ženy jsou chytré,inteligentní,se smyslnými rty a ladnou postavou.Pokud se někdo rozčílí-zpopelaví,jeho rty dostanou šedý odstín,každý,kdo řídí auto v nějakém špatném rozpoložení,má nerva apod.-drží volant tak,až "mu zbělají klouby na rukou"(abych pravdu řekla,mně se to ještě nikdy nestalo,a to řídim auto asi 14 let-asi bývám málo rozrušená:-)) ).Často si též v duchu nadávají do idiotů,blbců,paranoiků,nevěří tomu co viděli,a svádí to na únavu,přetažení atakdáleatakdále..no nevim no,chtělo by to asi do každého příběhu vložit více originality,toť můj názor,jinak nápad jako takový je dobrý.
mispulka s.
  6. 4. 2014, 14:13

Lisa opět nezklamala !!! její knížky mam moc rada i když jsem tuto knihu četla o něco déle než obvykle, ale určitě stala za to .....Měla jsem dva typy kdo by to mohl dělat a do jednoho jsem se strefila takže za mě plny počet bodu!!
Stolid
  29. 5. 2014, 22:18
marcellia: Hm, hm, a na to jsi došla až teď? Tak to chodí ve všech detektivkách se zápletkou, a taky musíš zvážit, že se jedná o překlad. V originále to může být řečeno pokaždé jinak, zatímco do češtiny to překládají pořád stejně.