Táto, mámo, řekni mi, proč...

Táto, mámo, řekni mi, proč...

Svojtka & Co. - 2005
ISBN: 80-7352-260-8

Svojtka & Co. (2005) 80-7352-260-8 320

Nádherná ilustrovaná dětská encyklopedie, která vás seznámí s pravěkem, starověkými civilizacemi, středověkem, životním stylem lidí v různých obdobích, poodkryje tajemství vesmíru i Země a dovolí vám nahlédnout do říše zvířat i rostlin. Kniha odpovídá přehledným způsobem na spoustu zvídavých otázek: Proč byly postaveny pyramidy? Proč králové a královny nosili korunu? Proč si rytíři navlékali brnění? Jak se žilo ve starém Řecku? Proč se konaly olympijské hry? Co je pravěk? Kdy započal život na Zemi? Proč některé ryby začaly chodit? Která zvířata vystřídala dinosaury? Kdo byl bůh s krokodýlí hlavou? Jak se zrodil Řím? Proč byly římské silnice tak rovné? Čeho byl středověk středem? Odkud pochází čínský porcelán? Žijí dnes lidé v jeskyních? Jak žijí lidé v poušti? Prošli australským vnitrozemím velbloudi? Mohli by lidé žít ve vesmíru? Kde jsou největší obilná pole na světě? Kteří koně jsou nejrychlejší? Co je vesmír? Jak horké je Slunce? Kolik planet obíhá kolem Slunce? Která planeta je nejteplejší? Je Země kulatá? Jak vysoko je obloha? Kde vznikají řeky? Jak často prší v deštném lese? Kde je nejvyšší hora světa? Co jsou stalaktity a stalagmity? Kdy se z větru stává vichřice? Jak rychle se řítí laviny ze svahů? Jak vzniká klikatý blesk? Jaký je rozdíl mezi žraloky a delfíny? Kolik plemen koní existuje? Proč mají živočichové ve svém těle kostru? Proč mají velbloudi hrby? Která ryba loví pomocí kladiva? Který hmyz žije pod vodou? Který pták je největší? Kolik peří má pták? Proč si husy berou zimní dovolenou? Proč mají stromy listy? Proč rostliny kvetou? Kdy začínají semena klíčit? Jsou houby rostliny? Mohou růst rostliny v poušti? Máte otázky rádi? Chcete poznat náš svět? Tato kniha vám bude skvělým společníkem.