Originální název: Lost Souls

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-944-8

Domino (2013) 978-80-7303-944-8 415
Domino (2008) 978-80-7303-423-8 415

Sedmadvacetiletá Kristi Bentzová se už dvakrát stala předmětem zájmu sériového vraha, ale měla dost štěstí, aby pokaždé vyvázla. Nyní žije na přání otce mimo nebezpečí v New Orleans, ale spokojená není. Nehodlá se vzdát svého novinářského snu a psát o zločinech, které svou zvráceností pobuřují a zároveň fascinují. A jak se zdá, nyní nadešla její životní šance.
Během dvou let ze střední školy Všech svatých záhadně zmizely čtyři studentky. Byly to „ztracené duše" - problematické a zároveň velmi zranitelné dívky, na nichž vlastně nikomu nezáleželo. Policie se domnívá, že utekly, ale Kristi vycítí, že mezi nimi existuje jakési znepokojivé pojítko.
Zapíše se ke studiu a snaží se působit stejným dojmem jako ony. Zároveň zjišťuje, že kdysi bigotní katolická škola skrývá mnohá znepokojivá tajemství, mezi nimiž dominují zvěsti o temném kultovním spolku. Členové údajně nosí na krku ampulky s krví a setkávají se při rituálech, na něž má přístup jen naprostá elita.
Kristi pochopí, že pravdu nalezne, jen pokud se jí podaří mezi tuto elitu proniknout. Je to ovšem balancování na hraně nože, kdy přestává být jasné, kdo je pronásledovaným a kdo kořistí. A jakmile zmizí další dvě dívky, Kristi začne být jasné, že svého rivala podcenila - proti své vůli se stala členkou spolku smrti, odkud není úniku... (Založil/a: trevize)

smajlinka
  26. 8. 2014, 21:05
Moje druhá knížka o autorky, první byla Novicka, takže ve Ztracených duších jsem se s postavami vlastně vrátila v čase. Kristi je sympatická postava, v žádném případě bych nechtěla prožít podobný příběh. A záporné postavy? Skuteční magoři. Brrr
spirlice
  23. 9. 2013, 19:56
Americká autorka proslulá svými thrillery pro ženy vydává v České republice další knihu. Tentokrát se jedná o titul Ztracené duše, který na začátku měsíce října vydá nakladatelství Domino a těšit se můžeme na více než 400 stran příběhu, ze kterého nás bude mrazit v zádech.
tomdra
  19. 5. 2012, 20:40
Kniha byla fakt dost napínavá. Myslel jsem že ty holky vraždí Grotto, ale nakonec to byl Preston a Monroeová. Dokonce mě překvapila i Mai, že je agentka FBI. Ale nakonec to dopadlo výborně.
mispulka s.
  24. 2. 2014, 15:09
Lisu jackson mam hodne rada, ale tato kniha me nijak zvlast neuchvatila.Ale je to asi tim ze nejsem na upry atd...!
Bettys
  12. 11. 2016, 21:36
Knihy od této spisovatelky jsem si moc oblíbila pro jejich napínavý děj.
Tato knížka mi z nich přijde nejnapínavější. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a pořád jsem na ni musela myslet.