Tajemství královnina zpovědníka

Originální název: Tajemství královnina zpovědníka

Moba - 2006
ISBN: 80-243-2478-4

Moba (2006) 80-243-2478-4 224

V zapadlém pražském antikvariátu senzačně objevený rukopis cisterciáckého mnicha Bartoloměje nás zavede do bouřlivých dob počátku 14. století. Vypravěče pověřuje královna Viola Těšínská úkolem vypátrat, kdo v Olomouci zabil jejího manžela, posledního krále přemyslovské dynastie Václava III. Bartoloměj, příslušník významného českého rodu, se vydává na dobrodružnou pouť plnou nástrah a nebezpečných setkání. Pátrání po tajemném atentátníkovi ho zavede také do Polska, alpských zemí i Francie. Vraha sice odhalí, ale zaplete se přitom do tajemného spiknutí, které má zlikvidovat templáře a zastavit rostoucí moc Habsburků. Záhadný středověký rukopis končí nástupem Jana Lucemburského na český trůn a vynuceným sňatkem královny vdovy Violy s Petrem z Rožmberka. (Založil/a: trevize)

Jan Bauer Jan Bauer
*11.04.1945

jarmart
  2. 9. 2011, 20:29
První kniha, kterou jsem od Jana Bauera četla. Hezky psana, objektivně zasazená do známé historie a nenásilně odhalující nepříliš známá fakta.