Učeň

Profil knihy je v jiném jazyce

Učeň Originální název: The Apprentice
Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Ikar - 2005
ISBN: 80-551-1054-9

Ikar (2005) 80-551-1054-9 320

V Bostone vládne horúce leto. Mesto však okrem spary trápi séria šokujúcich zločinov – bohatí muži sú nútení prizerať sa, ako ich manželky týra neznámy muž až na smrť.
Spôsob, akým sú vykonané vraždy, pripomína sériového vraha Warrena Hoyta, ktorého sa polícii podarilo chytiť len nedávno. Preto sa domnievajú, že Hoyt má prívrženca a obdivovateľa, ktorý používa jeho zvrátenú lekársku techniku. Detektívka Jane Rizzoliová je opäť nútená čeliť zabijakovi a tentoraz je odohdlaná skoncovať s hrôzou, akú jej naháňa.
Neráta však s tým, že sa o ňu začne zaujímať vláda, ani že sa zoznámi so špeciálnym agentom Gabrielom Deanom, ktorý vie viac, ako je ochotný prezradiť. A už vôbec nepredpokladá, že sa z nej opäť stane cieľ... Hoyt uteká z väzenia, pridáva sa k svojmu záhadnému pokrvnému bratovi a spolu chystajú krutú pomstu.

ashleynka
  10. 11. 2016, 22:03
Odhliadnuc od toho, že v knihe bolo veľa odborných výrazov, najmä zo súdneho lekárstva, ktoré som z času na čas mala problém pochopiť a zaplietla som sa v nich, táto kniha ma milo prekvapila, predovšetkým výskytom napätia a vývojom deja. Myslím si, že koniec ostal dosť otvorený, možno pre vlastnú fantáziu čitateľa, ale inak knihu hodnotím dosť vysoko :)