Pozitronový muž

Originální název: The Positronic Man

Baronet - 1998
ISBN: 80-7214-123-6

Baronet (1998) 80-7214-123-6 248

Na knize spolupracovali Isaac Asimov a Robert Silverberg.

Při tvorbě románu Pozitronový muž spojili své síly dva z nejslavnějších autorů science fiction v celé její historii - Isaac Asimov a Robert Silverberg, oba ověnčení celou řadou nejvyšších literárních ocenění.
Román vypráví o inteligentním robotu NDR-113, který v budoucím 21. stoletím slouží svému pánu tak dobře, že dostane i lidské jméno Andrew. Díky výrobní závadě totiž Andrew vykročil do života vybaven lidskou schopností milovat a touhou po sebezdokonalování. Neřešitelné problémy však nastanou, když Andrew zatouží stát se člověkem docela. Navzdory lidským předsudkům, zákonům robotiky a vlastním mechanickým omezením dokáže využít vědu i právní systém a na své pouti za nedosažitelným cílem se nakonec ocitá před děsivou volbou: aby uskutečnil svůj sen, musí zaplatit cenu nejvyšší.

HELLBOY-DB
  7. 9. 2012, 22:04
Další z mnoha případů, kdy jsem se ke knize dostal až poté co jsem měl možnost shlédnout film. I přes fakt znalosti příběhu jsem nepostřehl, že by mě v některé části kniha nudila. Určitě to bylo tím, že je příběh napsán tak skvěle a tím pádem v čtenáři vyvolává nutkání číst dál a dál. Takže než jsem se nadál, bylo tu podařené finále. ===100%
cmax
  7. 3. 2015, 18:26
Opravdu skvěle napsané dílko. Velmi čtivé, ale ne takovým tím dnešním laciným způsobem. Z jazykového hlediska šlo o velmi pestrý zážitek. Jen mě trochu popuzovalo, jak Andrewovi celou dobu všechno vycházelo a když už se velmi výjimečně dostal do úzkých, zachránila ho téměř deus ex machina.
Hedgehog
  4. 8. 2014, 21:01
První polovina knihy mě zcela pohltila, bohužel poté mé nadšení mírně opadlo. Andrew se tolik žene za svým cílem, že vše ostatní z jeho života se vytratí a autor se soustředí pouze na robotovo upgrady.
Knihu hodnotím velmi klaně, ale na vrchol něco málo chybí.
Stresor
  17. 5. 2013, 16:07
Uz je to hodne dlouho co jsem ji cetl ale nedocetl. Svuj hrich musim v brzke dobe napravit a precist ji celou.

Co si vzpominam tak me to docela dost bavilo a ani uz nevim proc jsem ji nedocetl.