Mistr písní

Poprvé vydáno celosvětově: 1980

Laser-books - 2007
ISBN: 978-80-7193-238-3

Laser-books (2007) 978-80-7193-238-3 400

Ansset byl v dětství unesen a vychován v odosobněném, mystickém místě nazývaném Dům písní. Za přátele měl pouze písně a tak se jeho hudební nadání rozvinulo v neobvyklé míře. Síla jeho hlasu je současně prokletím i požehnáním, protože mladý Slavík dokáže vycítit všechny pocity posluchačů a zesílit je, aby uzdravoval – nebo ničil. A protože na takový hlas čekal imperátor desítky let, je Ansset poslán do paláce na Staré Zemi. Tady mají jeho písně projít zkouškou: buď vládce ukolébají a uklidní jeho touhy, nebo ho dovedou – a s ním i celý svět – k šílenství… (Založil/a: trevize)

Introvert
  6. 4. 2015, 7:02
Jsem trochu zklamaná. Příběh mi přišel rozvláčný, nezáživný. Nalákalo mě téma hudby, které je mi hodně blízké, ale to, jak je autor uchopil, mě neoslovilo.
Možná bych hodnotila jinak, kdybych byla fanouškem sci-fi. Ovšem jako pouze občasnému čtenáři tohoto žánru mi to dalo zážitek jen za 2*.
HELLBOY-DB
  4. 1. 2015, 17:48
Napřed to nevypadalo na nějakou zajímavou četbu, ale jak jsem se propracovával, stránku po stránce dál, postupně se mi to, co si autor nachystal, začalo víc a víc zamlouvat. Nebylo to tím, že by se tempo nějak výrazně změnilo, nebo se přešlo do akčního módu, vše to měl na svědomí jen zajímavý námět a příběh bez slabých míst. ===100%
Aratar
  3. 12. 2014, 18:25
Podle přebalu a opravdu neobvyklého (avšak pro mě zajímavého) námětu o mladém pěvci jsem původně dospěla k názoru, že se bude jednat o nenáročné odpočinkové čtivo s minimem akce. Card mě však zhruba po padesáti stranách vyvedl z omylu a navíc mě brzy pohltila emocionálně vypjatá atmosféra. Kromě této roviny však oceňuji i autorovu fantazii a propracovanost jednotlivých oddílů. V knize je tak vlastně obsaženo pět samostatných, ale velmi úzce souvisejících příběhů, které jsou velmi dobře vystavěny a od začátku do sebe krásně zapadají. Každý oddíl je navíc ukončen velkým vnitřním přerodem hlavního hrdiny, díky čemuž Card opět předvedl, že je opravdovým mistrem gradace.