První setkání

První setkání Originální název: First Meetings: Four Stories from the Enderverse
Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Laser-books - 2004
ISBN: 80-7193-182-9

Laser-books (2004) 80-7193-182-9 168

Enderův cyklus patří k nejpopulárnějším ságám žánru SF. Jednotlivé tituly získaly ceny Hugo a Nebula a vycházejí v mnoha jazycích. Sledujeme v nich příběh chlapce Endera Wiggina od jeho vítězství nad cizí rasou, která hodlala zničit Zemi, až po jeho putování po kolonizovaných světech hluboko ve vesmíru.
Ale fanoušky na celém světě zajímalo, co se dělo okolo. A tak jako první spatřila světlo světa povídka Investiční poradce, která nám přibližuje první setkání Endera a jeho virtuální přítelkyně Jane.
A když v roce 2002 chtělo jedno malonákladové nakladatelství v USA vydat tuto povídku s původní povídkou Enderova hra, uvolil se Orson Scott Card napsat další povídku z Enderova světa, která se jmenovala Polský chlapec.
Po obrovském úspěchu této sbírky, která byla okamžitě vyprodána, se rozhodlo velké standardní nakladatelství, že to také zkusí, ale protože rozsah díla byl malý, připsal O. S. Card ještě jednu povídku – Obtížný student.
Pro českého čtenáře jsme knihu doplnili o podrobnou autorovu bibliografii, kterou sestavil Martin Šust.
Věříme, že i Vy se s chutí pustíte do čtení dalších příhod Endera Wiggina a jeho rodiny… příhod, které pomáhají dotvářet komplexnost díla, jakým bezesporu celý Enderův cyklus je. (Založil/a: trevize)