Vzpomínky na Zemi

Poprvé vydáno celosvětově: 1992

And Classic - 1996
ISBN: 80-85782-49-9

And Classic (1996) 80-85782-49-9 288

Vzpomínky na Zemi jsou první ze série pěti knih o Návratu domů.

Planeta zvaná Harmonie byla osídlena lidmi před čtyřiceti miliony lety. Kolonie byla svěřena do péče umělé inteligence umístěné na oběžné dráze planety. Tento centrální počítač měl jediný příkaz: střežit obyvatele Harmonie.

Ale teď je v nebezpečí on sám. Jeho systém se poškozuje. Během tisíce let vypukne na Harmonii katastrofická válka, pokud nebude opraven. Centrální počítač určil, že se lidé musí vrátit zpět na ztracenou Zemi; někomu na Harmonii musí být vrácena znalost toho, jak cestovat vesmírem, aby planeta byla zachráněna od pohromy. Pro jednu z rodin, vybranou těsně před blížící se občanskou válkou, se tak navždy změní celý život.

Vzpomínky na Zemi jsou první ze série pěti nových knih, řadících se mezi vynikající díla jako „Dune“ od Franka Herberta nebo „Winter“ od Ursuly Le Guin. Planeta Harmonie je jedním z nejlepších Cardových děl. Sága o návratu lidí na Zemi nemůže být nikdy zapomenuta. (Založil/a: trevize)

HELLBOY-DB
  1. 10. 2013, 19:04
Tento úvodní díl pentalogie mě neoslovil tak moc jak jsem doufal, mdlejší úvod, v kterém je představován odlišný způsob života zdejších obyvatel, je jen jednou z věcí. Větším viníkem pro nižší hodnocení ale nakonec byla absence zajímavého příběhu, který by ten úvod vynahradil, protože děj co tu byl prezentován, je jen lehký nadprůměr a taky mě mrzí nevyužitý potenciál zdejšího prostředí. Škoda, že bez překladu zbývajících dílů už se nedozvím, jestli to nebyl jen rozjezd pro zbytek jinak dobré série. ===60%