Originální název: Treason

Laser-books - 2011
ISBN: 978-80-7193-334-2

Laser-books (2011) 978-80-7193-334-2 336
Návrat (2000) 80-7174-296-1 320

Právo Lanika Muellera jako dědice nejmocnějšího vladařského rodu na planetě Zrada nemá být nikdy naplněno. Je totiž „radikál“, radikální regenerát. Zrůda mezi lidmi, kteří si dovedou regenerovat zraněné tkáně a prodávat nadbytečné části těla despotickým vesmířanům za železo. Na planetě bez tvrdých kovů a bez možnosti úniku totiž železo znamená moc v závodě, kdo dřív postaví kosmickou loď. Železo je příslib svobody, který, jak Lanik zjišťuje při odhalování zrádného, nepředstavitelného spiknutí, se možná nikdy nenaplní. V úloze dobyvatele a ve vyhnanství Lanik spřádá odvážný a nebezpečný plán: plán, který může konečně přetrhnout řetěz soupeření a prolévání krve, který obyvatele Zrady zotročuje tak, jak by to vesmířané nikdy nedokázali. (Založil/a: trevize)

Balu
  30. 12. 2012, 12:09
Příjemná sci-fi pohádka o tom, jak zapuzený a hrdý princ (jo, opravdu je to sci-fi) putuje do okolních "barbarských" království na planetě Zrada a s postupným sbližováním s někdejšími protivníky přehodnocuje své postoje k nim... aby následně zcela zamíchal zavedeným pořádkem na planetě.
Ale nechápejte mě špatně, i přes poměrně jednoduchý příběh je to velmi pěkné čtení.
Novinha
  18. 4. 2013, 14:48
Starší román Zrada spisovatel Orson Scott Card přepracoval a znovu vydal. Kniha se mi těžko hodnotí kvůli několika skutečnostem. Některé popisy ve mě vyvolávaly až nevolnost, jiné zase pocit, že to autor nemyslí vážně. Koně se tu jmenují Hitler a Himmler a není mi jasné proč? Jinak je ale kniha plná originálních nápadů a bizarností. Planeta Zrada je zajímavá a zvláštní. Moje dojmy po přečtení jsou trochu rozporuplné.
gaspoda
  26. 7. 2014, 10:45
Hodne slibnej nastup kniha se paradne rozjela po 2/3 knihy znacne vysumela.
Skoda presto stoji za precteni budu vzpominat na putovani Lanika po Zrade.
Od Carda zatim vede mistr pisni