Básníci a vražda

Perseus - 2005
ISBN: 80-86481-79-4

Perseus (2005) 80-86481-79-4 160
Perseus (1995)

Za časů soudce Ti vyžadoval literární svět staré Číny od svých stoupenců intenzivní studium a téměř bezvýhradnou oddanost: studenti i akademici se uzavírali do samoty archivů a knihoven, aby nasávali moudrost svých předchůdců. Avšak i pod tak vznešenou pokličkou často vřely i méně skvostné příklady lidských emocí, někdy i vražda – jako je tomu v případě studenta Sunga a tanečnice Malé Fénix.

Soudce Ti přijíždí na návštěvu okresu Ťin-chua, aby se zúčastnil podzimních slavností, a do klína mu spadnou tyto dva záhadné případy. Klíč k celé záhadě zřejmě tkví v pološílené dívce jménem Šafrán, která sídlí ve Svatyni černé lišky v pustině za městem. Oba případy zřejmě nějak souvisí s případem generála Mo, jenž byl před osmnácti lety popraven za vlastizradu. A všichni podezřelí patří k opravdové literární smetánce: akademik, dvorní básník, mnich a překrásná básnířka.

A soudce Ti má pramálo času na vychutnávání slavnosti, protože na její závěr přichází s rozřešením celé záhady a na světlo světa vystoupí otřesné svědectví o tom, co může nastat, když se spolu snoubí básníci a vražda. (Založil/a: trevize)

vladislaus
  10. 1. 2012, 17:03
Tato kniha patří mezi slabší díly. Chybí mi tam svérázní pomocníci soudce Ti, protože příběh se odehrává na návštěvě v jiném okrsku a pomocníci Ti nejeli se soudcem.
Nestea
  6. 8. 2011, 19:48
miluji knihy ve kterých vystupuje soudce Ti. Ač jsou jakésy takové detektivní pohádky líbí se mi jak dokáže vyřešit případ a jaký zvolí trest. :o) Každá kniha je úplně jiná super. :o)
mosem
  25. 8. 2014, 23:16
I když detektivky se soudcem Ti mám moc rád, v této schází barvitost a půvab, který příběhům dodávají soudcovi pomocníci. V některých fázích příběhu jsem měl pocit, že jeho pronikavý intelekt a intuice jsou nahrazeny jasnovideckými schopnostmi. Hezké čtení, i když od van Gulika se zpravidla dočkám něčeho víc.