Záhada čínského bludiště

Záhada čínského bludiště Originální název: The Chinese Maze Murders

Perseus - 2003
ISBN: 80-86481-35-2

Perseus (2003) 80-86481-35-2 264

Soudce Ti po úspěšném odvrácení přepadení přijíždí do okresu Lan-fang jako nový okresní náčelník. Čeká ho zde opět několik záhadných případů. Musí mimo jiné zbavit město krutého tyrana Čchien Moua, poté objasnit vraždu svého předchůdce náčelníka Pana a nakonec vyřešit vraždu generála Tinga. Také zcela náhodně odhalí velezradu Jou Ťiho – syna slavného guvernéra Jou Šou-ťiena, který po své smrti zanechal závěť v samotném srdci svého labyrintu. Nechtěl, aby se dostala do špatných rukou. S pomocí obrazu i svých věrných služebníků se soudci podaří závěť najít a objasnit tak i záhadu čínského bludiště. (Založil/a: trevize)

LadysR2
  26. 1. 2013, 12:12
Přečetl jsem za víkend. Čtivě napsáno. Je zajímavé, že prý první knihu napsal autor podle věkem zapomenutého rukopisu. A soudce Ti je postava, kvůli které si rád přečtu i další knihy
dreadie
  11. 4. 2014, 12:17
Velmi čtivá a napínavá kniha. Robert van Gulik je mistr detektivky a velmi rychle se zařadil mezi mé nejoblíbenější autory.