Vražda v Kantonu

Perseus - 2007
ISBN: 978-80-87010-13-6

Perseus (2007) 978-80-87010-13-6 191
Perseus (1999)

Detektivní příběhy Roberta van Gulika patří stále mezi nejoblíbenější díla tohoto žánru. Čtenář je zábavnou formou seznamován s rozmanitými detaily čínského života i s čínským myšlením. Detektivní příběh Vražda v Kantonu je však přece jen něčím odlišný. Soudci Ti v Kantonu vstupují do cesty v několika vzájemně se prolínajících příbězích i příslušníci jiných národností – Arabové a Tankové. Situace ve městě se soudci Ti zdá nepřehledná. Vyslovuje obavu, aby v Kantonu nebyly právě těmito menšinami vyvolány nepokoje. Šéf arabské obce v Kantonu Mansúr usiluje soudci Ti o život, ale toho vede intuice ke spravedlivému potrestání zločinu… (Založil/a: trevize)

Ariko
  14. 11. 2014, 9:46
Opět typický Gulik, určitě po knize už podruhé nesáhnu, ačkoliv si nemyslím, že je to totální odpad. Jen není přitažlivá na druhé čtení a i na to první je docela nudná - alespoň pro mě