Tykev a náhrdelník

Tykev a náhrdelník Originální název: Necklace and Calabash

Perseus - 1998
ISBN: 80-86030-00-8

Perseus (1998) 80-86030-00-8 168

Třetí princezně, nejoblíbenější dceři císaře, se ztratil z naprosto nepřístupného Vodního sídla vzácný perlový náhrdelník. Princezna odjíždí za 2 dny k otci do sídelního města a náhrdelník musí mít. Požádá o pomoc soudce Ti. Ten cestuje inkognito jako doktor. Podaří se mu včas najít náhrdelník a zachránit tak nejen postavení, ale i lásku?

Soudci Ti nezbývá mnoho času, ale pomůže mu jeho detektivní talent, štěstí i Mistr Dýně – taoistický mnich. Proč i on pomáhá princezně? To je tajemství, které zůstane jen mezi ním, soudcem Ti a vámi čtenáři. (Založil/a: trevize)

mosem
  6. 4. 2013, 16:42
I když každý z Gulikových románů má svůj půvab, tento patří podle mne mezi nejnapínavější. I když v některých momentech příběh překvapí naivitou a neuvěřitelností, osloví především šarm soudce Ti. Zajímavý je i letné nahlédnutí do vládnoucí hierarchie té doby, keré může vést zájmu o hlubší poznání regionu, jeho dějin i kultury. A závěr ... ten je překvapivý, jako vždy.