Vládkyně jestřábů

Vládkyně jestřábů Originální název: Hawkmistress!

Knižní klub - 1997
ISBN: 80-7176-491-4

Knižní klub (1997) 80-7176-491-4 384

Vládkyně jestřábů se odehrává stovky let po první románu Přistání. Lidé dávno zapomněli na Zemi a nehostinnou planetu považují za svůj domov. Malá království bojují mezi sebou o moc, panovníci sídlí v kamenných hradech, jejich poddaní žijí ve městech obehnaných hradbami a všude kolem se rozprostírají hluboké hvozdy. Na Darkoveru jakoby zavládl středověk a jeho mystiku znásobuje podivuhodný dar, jakým tato planeta obdarovala své obyvatele. Pomocí něj je člověk schopen takřka nadpřirozených činů – dokáže ovládat zvířata, lidi a je schopen i zabíjet. (Založil/a: trevize)

mauvais-ange
  29. 11. 2013, 13:57
V době kdy jsem tuto knihu četla (asi tak v 1. ročníku na střední škole), jsem ji řadila mezi mé nejoblíbenější. S Romilly jsem se tenkrát úplně sžila, prožívala jsem její zlost, radost i pláč. V knize se proplétá mnoho příběhů a vzájemně do sebe zapadají. Dnes nevím, jestli bych to viděla stejně, ale tenkrát mi přišla opravdu krásná a dojemná.
Ajabubu
  12. 3. 2011, 17:05
Opět opakovaně čtené:)) Čtivost moc příjemná a velmi rychle jsem se dostala na konec:)Docela bych stála o zfilmování. Opět škoda, že není přímé pokračování hrdinů.