Královna bouře

Královna bouře Originální název: Stormqueen!

Knižní klub - 1997
ISBN: 80-7176-535-X

Knižní klub (1997) 80-7176-535-X 384

Královna bouře se odehrává v temných dobách Darkoveru, kterým se dostalo jména Věk Chaosu. V těchto dnech se lidé teprve učí ovládat tajemnou sílu – a přitom ji často zneužívají v mocenských bojích mezi vzmáhajícími se panstvími. Tato mentálně fyzická síla hrozí uvrhnout Darkover do děsivého věku temna, který kdysi postihl vzdálenou, zapomenutou Zemi. Nikdo si ale neuvědomuje, že nebezpečí je ještě vážnější. Díky genetickému křížení rodů se podařilo vyšlechtit neuvěřitelně silné formy laranu, zvláštního nadání obyvatel Darkoveru. To se však vymkne kontrole ve chvíli, kdy se narodí dítě, jež dokáže ovládat čas i hrozivé síly bouře. (Založil/a: trevize)

Ajabubu
  12. 3. 2011, 18:52
Opět velmi pěkně čtivé. Ale měla jsem pasáže, které jsem mohla přeskočit, a o nic jsem nepřišla..:) Spíš se jednalo o pipisný charakter, na který jsem neměla trpělivost...) Kniha moc fajn, a opět se k ní vrátím.