Modrá planeta v ohrožení

Modrá planeta v ohrožení
Originální název: Modrá planeta v ohrožení

Dokořán - 2009
ISBN: 978-80-7363-277-9

Dokořán (2009) 978-80-7363-277-9 228

Modrá planeta v ohrožení: Sborník nových textů o globálním oteplování.

Kniha Modrá planeta v ohrožení není souvislým textem, ale jednotu jí dodává to, že vychází z jednoho konzistentního názoru, z jednoho uceleného pohledu na svět, z důsledné aplikace standardní, tedy mainstreamové ekonomie, z jednoho společensko-vědního paradigmatu, který je důsledně liberální (v evropském slova smyslu) a který zejména nesouhlasí s tím, aby byla sporná myšlenka globálního oteplování a ještě daleko spornější myšlenka dominantního vlivu člověka na globální klima a na globální teplotu zneužívána k dalšímu radikálnímu vstupu státu a politiky do lidské společnosti, čehož jsme právě teď svědky.

VerenaLord
  1. 2. 2013, 17:03
Absolutně nesouhlasím s touto knihou, jelikož zastávám názor, že environmentálním tématům se má věnovat ten, kdo je tomu hoden a je vystudovaný v oboru. Environmentalistika a záležitosti všeobecně týkající se a bezprostředně ovlivňující životního prostředí jsou složité a nestačí si jen přečíst pár knih a začít hodnotit.