Lesy Albionu

Lesy Albionu Originální název: The Forest House

Deus - 1998
ISBN: 80-86215-28-8

Deus (1998) 80-86215-28-8 392

Román se odehrává na přelomu letopočtu a popisuje nelehké střety Římanů s domorodým obyvatelstvem Británie.
Emotivně laděné autorčino vyprávění ocení především milovníci klasických historicko-dobrodružných příběhů. (Založil/a: trevize)

Falbala
  6. 4. 2012, 20:14
V originálu krásná kniha, kterou jsem nedokázala odložit. Celý příběh střetnutí Římanů a staré kultury Británie byl fascinující. Protínající se osudy, láska, rychlý spád děje, prostě skvělé, nemohla jsem se dočkat, až tato kniha vyjde česky... a pak zažila příšerné zklamání. Proč proboha tuto krásnou a ženským slovníkem napsanou knihu překládal nějaký muž-překladatel neumětel, kterého to zjevně velmi nebavilo a jeho slovník čítal základní slovní zásobu??? V čestině vznikl podivný patvar (naprosto zbavený veškerého kouzla a fantazie), kterého jsem se rychle a s hrůzou zbavila.
DeadCat
  18. 4. 2012, 23:28
Z celé tetralogie je tento díl nejvíc strhující.(Nemaje možnost srovnávat s originálem, hladově jsem ji zhltla a pocit opojení zůstával hodně dlouho:-) Jen jsem měla veliký problém tuto knihu sehnat.