Hudba krve

Poprvé vydáno celosvětově: 1985

Laser-books - 2004
ISBN: 80-7195-178-0

Laser-books (2004) 80-7195-178-0 321

Vergil Ulam byl géniem překračujícím hranice biologie. Pracoval na restrukturalizaci buněk lidského organizmu. Inteligentních buněk. Protože Genotron, firma, ve které pracoval, ukončila jeho revoluční vědecký program, Vergil se rozhodl navzdory všemu zachránit své životní dílo. Vybral si nejjednodušší a nejprostější způsob – umístil inteligentní buňky ve vlastní krvi.

Zpočátku jsou důsledky činnosti inteligentních lymfocitů skoro jako zázraky v malém: Vergilův zrak se vylepšil a on sám se stává vzorem zdraví a sexuální výkonnosti.

Ale pak se začínají dít velmi neobvyklé věci. Buňky se množí, postupně předělávají i ty „obvyklé“, a vytvářejí vysoce komplikovaná společenství. Vergil Ulman se stává jejich vesmírem. Vesmírem složeným z buněk. Buněk inteligentních, zkoumajících a experimentujících. Buněk, které velmi rychle odhalují existenci jiných lidí i „vnějšího“ světa. Buněk, které rozhodly, že teď je čas ZMĚN… (Založil/a: trevize)

jehlaspichlas
  13. 8. 2012, 20:42
Román Hudba krve mi krapet připomněl Zelaznyho povídku Vzpoura genů, podobné je to i s
enzymem, který ovládl celou Zemi a všechny lidé se stali součástí jednoho mnohobuněčného
organismu. Velice originální.
HELLBOY-DB
  23. 12. 2014, 8:47
Napřed jsem se trochu oklamal sám a to když se úvod chvilku tvářil jako jedna epizoda Krajních mezí a podle ní jsem tipoval i budoucí vývoj, ale z této linie se brzo odbočilo. Naštěstí to netrvalo dlouho a v následném novém vývoji jsem opět naskočil do rozjetého vlaku. S blížícím se závěrem mě vypekl zase autor, kdy se jinak perfektní jízda začínala zadrhávat a očekávané impozantní finále nabídlo spíš dojem šedivé ulice. ===80%