Eon

Poprvé vydáno celosvětově: 1985

Laser-books - 1996
ISBN: 80-7193-015-6

Laser-books (1996) 80-7193-015-6 503

Dvacáté první století stojí na pokraji nukleární konfrontace, když se na oběžné dráze Země objeví 300 km dlouhý asteroid. NASA, NATO a OSN k němu vyšlou průzkumníky… a ti najdou zázraky a záhady, které je dovádí téměř k šílenství. Zdá se, že asteroid je nebo byl obýván – ale kým? Je svolán tým odborníků v čele s půvabnou dívkou Patricií. Jí se podaří využít tajemství knihovny. Kámen je z vesmíru – ale možná ne z našeho; přichází z budoucnosti – ale možná ne z naší. (Založil/a: trevize)

HPL
  16. 2. 2016, 14:15
Nebudu chodil okolo horkého asteroidu. Řehoř Medvěd to u mě jednoduše po*ral!
Neskutečně nezáživný děj, nudné tuctové postavy jak z béčkového filmu, a tím asi nejhorším jsou ubíjející a bezduché faktografické popisky. Uff, umíral jsem nudou už od začátku. Styl i zápletka mi připadali jak vykradené od Crichtona (který by to jistě zvládl podat lépe). A tak jediné, co mě vlastně pobavilo, bylo označení vlivu kamene na lidi a pojmenování pro jeho obyvatele :D
Seznam je příliš dlouhý a život příliš krátký, takže Eon bych zvládl dočíst možná tak na pustém ostrově. Bohužel...
HELLBOY-DB
  18. 7. 2015, 23:21
Během úvodních stránek jsem si hned vybavil Clarka a jeho Rámu, protože ta podobnost byla hodně velká a chvilku to dokonce vypadalo, že se snad celá kniha bude odvíjet téměř stejně. Postupně se ale příběh začal ubírat svým vlastním směrem, s tím rozdílem, že tam kde mě Clarkova kniha dokázala vtahovat víc a víc, tak tady platil pravý opak. Na příběhu je bohužel poplatný datum vzniku a tak je tu klasické soupeření mezi dvěma mocnostmi, které ale nepřináší nic nového a spíš škodí tím, že příběh utápí množstvím postav a nevýraznou gradací. Toto samozřejmě mělo dopad na to, že za polovinou mě kniha začínala být celkem ukradená a nezachránilo to ani objevení mimozemské rasy. Technická stránka kvůli své nezáživnosti tomu taky moc nepomohla a místy mě připadalo, že knihu nepsal autor pro čtenáře a spíš sám pro sebe. ===20%