Rowana

Poprvé vydáno celosvětově: 1990

Laser-books - 1997
ISBN: 80-7193-030-X

Laser-books (1997) 80-7193-030-X 290

V závěru dvacátého století nastal během zkoumání vesmíru důležitý průlom v dokazování a zaznamenávání mimosmyslového vnímání neboli takzvaných paranormálních schopností, o kterých se dlouho tvrdilo, že jde o podvod.

Když později mladý Peter Reidinger provedl svoji ukázku ovládání strojů pomocí mysli, kdy telekinezí dotlačil lehkou kosmickou loď z oběžné dráhy na Mars, svítalo nové éře, ve které lidé, místo aby se parapsychologickým talentům vyhýbali, začali je oslavovat, obdivovat a přestali se jich bát. Talenti se v každém případě stali nezbytnými pro cestu z přelidněné a na přírodní zdroje chudé planety Země.

Kvůli mezihvězdným letům byly pro talenty vybudovány speciální stanice – přizpůsobená obydlí na Zemském Měsíci, na Marsově Deimu a na Jupiterově Callisto. Z těchto stanic byly kineticky startovány velké průzkumné lodě, které kolonizovaly devět hvězd s planetami typu G, vhodnými pro lidskou rasu.

Potřeba talentů se stala chronickou, vysoce převyšovala nabídku. Trénink pár nadějných osob byl svízelný a odměna nebyla vždy dostatečná. Proto talenti svou vzácností zaujímali výjimečné místo…

Již v dětství byla Rowana jedním z nejsilnějších talentů, kteří se kdy narodili. O mnoho let později se stala hlavní, obdařenou dostatečnou silou, aby jí umožňovala dosáhnout až ke vzdáleným hvězdám. Ale bez rodiny, přátel a lásky ani největší síly Rowaně nestačí, aby byla šťastná. Jistého dne došla telepatická zpráva ze vzdáleného světa, který stál tváří v tvář hrozbě ze strany neznámých bytostí. Ten, kdo tuto zprávu poslal, byl neznámý telepatický talent Jeff Raven. A tak má nyní Rowana blízko k lásce i – nebezpečí… (Založil/a: trevize)

HELLBOY-DB
  20. 10. 2015, 17:40
Že by mě to, co se tu odehrávalo, nějak chytlo, se říct nedá, opět to bylo z ranku těch knih, spíš přetrpěných. Během dospívání Rowany se toho, co by za něco stálo, moc neudálo, v dospělosti taktéž a to, na čem se tu stavělo, taky zas tak moc prostoru nedostalo. A tak kromě nějaké té teleportace a odvrácení mimozemské invaze, tu není žádný jiný důvod, proč jít víš než na ===40%.
Dita Mia
  18. 7. 2015, 15:05
Zprvu jsem nevěděla co si o Rowaně myslet... Přišlo mi to jakoby všichni obskakovali malé (a podle mne i rozmazlené) dítě. Spíše jsem si oblíbila hlavního ze Země. Jeho rozhovory s Rowanou mne bavily. Trochu škoda, že tam nebylo víc o dalších hlavních. Také by mne zajímalo, kdo byla doopravdy Purza. Vcelku, ale hezká kniha.
DM
KatyRZ
  29. 1. 2012, 18:00
Je to originální příběh ze světa, kde byly vesmírné rakety nahrazeny, mentálním pohonem telekinetiků. A kde láska na první pohled, či spíš první mentální dotek, není jen otázkou hormonů. Většina postav je trochu pohádkově naivních a proto je kniha hezkým, uklidňujícím zážitkem, který je sice plný dobrodružství, ale takového toho "bezpečného" dobrodružství, kde od začátku víme, že všechno dobře dopadne. Není při tom ale tak naivní, abyste si při jejím čtení připadali hloupě a samotný příběh je plný velmi inteligentních zvratů.