Pán Tragáčik 2 a Atanarichov poklad

Profil knihy je v jiném jazyce

Pán Tragáčik 2 a Atanarichov poklad

Ikar - 2005
ISBN: 80-551-0985-0

Ikar (2005) 80-551-0985-0

Kým som po strýkovi nezdedil nezvyčajné auto, ktoré zapríčinilo, že ma začali volať pán Tragáčik, študoval som dejiny umenia. Už vtedy sa u mňa prejavili detektívne schopnosti. Po skončení štúdia ma zamestnali na Ministerstve kultúry a umenia ako špeciálneho detektíva. Mojou úlohou bolo predovšetkým vyhľadávanie cenných umeleckých diel a boj proti ich falšovateľom. Niektoré zaujímavejšie príbehy z tých čias som opísal v cykle poviedok o pánu Tragáčikovi.

Objavenie slávneho Atanarichovho pokladu som zažil ešte ako študent počas archeologických vykopávok. Predstavte si obrovské množstvo zlatých predmetov, ktoré sa podarilo nájsť iba vďaka ľudskému dôvtipu a vede. A kto bol kráľ Atanarich? Prečo sa jeho zlatý poklad našiel práve v Poľsku? Čo robili Góti – škandinávsky kmeň – na poľskom území pred dvetisíc rokmi? Na tieto otázky vám odpovie druhý príbeh pána Tragáčika.