Bylinky - Príroda v kocke

Profil knihy je v jiném jazyce

Bylinky - Príroda v kocke

Ikar - 2004
ISBN: 80-551-0880-3

Ikar (2004) 80-551-0880-3

Bylinky sú rastliny, ktoré nás obklopujú, spájajú s minulosťou, prítomnosťou a budúcnosťou. Vnímame ich v súvislosti s ochucovaním jedál, prírodnými vôňami, liečiteľstvom, príjemnými záhradami, blahodárnymi silami, fascinujúcimi dejinami i posvätnými úkonmi. Sú pre nás nielen zdrojom surovín, ale aj poznania. Aby nám naozaj prinášali úžitok, mali by sme ich dobre poznať. V tom by nám mohla pomôcť aj táto kniha. Je rozdelená na šesť častí podľa hlavných typov rastlín: stromy, kry, bylinné trvalky, jednoročné a dvojročné rastliny, popínavé rastliny ako aj niekoľko húb a výtrusných rastlín. V každej časti sú jednotlivé heslá uvedené v abecednom poradí podľa odborných názvov. Viac ako 1500 detailných fotografií a podrobné opisy umožňujú ľahkú a spoľahlivú identifikáciu byliniek. Stručné texty upozorňujú na kľúčové znaky každého druhu, poskytujú rýchle a jasné informácie.

#zdravie
Lesley Bremness Lesley Bremness