Bláznova smrt

Moba (2005) 80-243-1982-9 222
Svoboda (1992) 80-205-0212-2 171
Naše vojsko (1975) 197
Naše vojsko (1967) 195

Detektivní román, navazující společným detektivem, kapitánem Exnerem, na dva předchozí detektivní romány autorovy (Poklad byzantského kupce, Znamení lyry). Kapitán Exner je, jak říká recenzent, „důvtipný, chytrý, ba moudrý bezpečnostní pracovník s mnoha milými slabůstkami i přednostmi, který se opírá o práci sehraného kolektivu a má nové, docela české vlastnosti: jemnou ironii, bonvivánství příjemného typu a docela přirozený zájem o hezké slečny“. V tomto příběhu vyšetřuje a rozluští zvláštní případ smrti duševně chorého muže na malém českém městě, potvrdí domněnku, že jde o vraždu, a objeví další utajenou vraždu téhož vraha. (Založil/a: trevize)

svobodka
  17. 11. 2012, 13:57
Mám ráda detektivky od Erbena s kapitánem Exnerem (kterého tak výtečně ztvárnil Jiří Kodet v televizním zpracování). Kapitán tyhle české detektivky přiblížil té "západní" detektivce, tak díky za něj.