Zrození čarodějky

And Classic - 2002
ISBN: 80-86139-83-2

And Classic (2002) 80-86139-83-2 340
Wales (2002)

Třetí kniha série Runovládci – první část ze dvou.

Z některých románů se okamžitě stávají pomníky, čnící vysoko nad zbytek žánru. Člověk si okamžitě vybaví jména autorů těchto románů, jakými jsou Stephen R. Donaldson, J. R. R. Tolkien, David Eddings a Terry Goodkind. Teď se k nim řadí i David Farland se svou sérií Runovládci.
Třetí díl navazuje na Vlčí Bratrstvo a pokračuje v příběhu o Gabornovi, Králi Země, který ztratil svou moc, ale přesto nadále chrání svůj lid. Musí bojovat s hrozbou ničitelů, které pronásleduje celou zemí. Ničitelé míří zpět do svého domova v Podsvětí a je Gabornovým osudem je následovat do hlubin země.
Raj Ahten, veliký válečník obdařený silou tisíců odkazů, byl původně Gabornovým největším nepřítelem. Teď však musí bojovat o to, aby uchránil svou říši. Jeho sny o dobývání se rozpadly, neboť ničitelé ohrožují jeho domovinu.
A malá dívka Averan, vedená příkladem Prastarého ochutnala mozek ničitele a získala tak jeho vzpomínky, se stává klíčem k hledání temného sídla ničitelů. (Založil/a: Arcanis)

onde
  6. 11. 2015, 10:14
První díl Runovládců neměl chybu. Druhý díl byl o poznání pomalejší, ale taky jsem si v něm našel spoustu zajímavého. Třetí díl? 340 stránek ničeho! Po přečtení si vůbec nevybavuji, o čem to bylo. Čtivé je to sice stejně jako předchozí díly, ale zkrátka úplně o ničem. 2 hvězdičky jen za tu čtivost.