Originální název: Vražda pro Zlatého muže

Moba (2008) 978-80-243-3054-9 222
Moba (2001) 80-7173-297-4 222
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1991) 80-205-0139-8 205
Naše vojsko (1969) 230

Děj příběhu se odehrává ve druhé polovině šedesátých let dvacátého století. V soukromé sbírce ve Francii se náhle objeví vzácný soubor z hrobu bojovníka doby stěhování národů. Soubor nedozírné ceny, kterému se mezi odborníky říká Zlatý chlap, byl koncem čtyřicátých let, brzy poté, co byl objeven, odcizen z muzea okresního města. Na konferenci archeologů, která se koná v barokním zámku, zahyne v téže době – snad nešťastnou náhodu – novinář, který o konferenci přijel napsat článek pro svůj list. Zároveň je téže noci vážně zraněn jeden z archeologů, který měl s objevem Zlatého chlapa ledacos společného. Kapitán Exner se opět ocitá mezi archeology a v souvislosti s tímto případem se vypraví do Francie. (Založil/a: trevize)

Jarohrad
  31. 3. 2014, 18:29
První kniha, kterou jsem od Václava Erbena četl. Velice odlehčené a čtivé i díky členění na velké množství kapitolek. Děj příjemně plyne a kapitán Exner (měl jsem před očima stále Jiřího Kodeta) nás pomalu vede k řešení celého pořípadu a když se čtanář trošku snaží, má šanci k němu dojít sám.