Originální název: Don Pablo, don Pedro a Věra Lukášová

Československý spisovatel - 1979

Československý spisovatel (1979) 104

Psychologická novela z posledního období autorčiny tvorby vypráví poetickým způsobem o obtížích dospívání. Příběh představuje Benešovou jako autorku, která věří v čistotu mládí a v jeho schopnost uhájit si proti cynickému světu dospělých své ideály. Po prvním dramatickém střetnutí se zlem v člověku se mladá hrdinka naučí rozlišovat mezi lidmi a znovu nalézá odvahu k životu podle svých představ. (Založil/a: Markýz Gero)

Broza
  30. 10. 2014, 19:22
Obsahuje spoiler spoiler
Téda, mně se ten p. Láb nelíbil od začátku, ale že se z něj vyklube skoro pedofil? Pf, to jsem teda nečekala. Nevím přesně, co si o knize myslet, protože ji čtu jako povinnou literaturu k Literatuře pro děti a mládež a to si myslím, že se zrovna nehodí.
Pokud se ale oprostím od tohoto detailu, novela je velmi zdařilá a moc pěkne se čte.
jakub.s
  17. 2. 2016, 8:47
Nevím, jestli je to tím, že studuju i anglistiku-amerikanistiku, a tudíž mám načteno spoustu americké a britské kvalitní literatury, každopádně když čtu něco na českou literaturu, většinou se mi z toho chce znechucením brečet. Tahle novela Boženy Benešové mě ovšem neskutečným způsobem překvapila, skoro až šokovala. Krásně napsané, úžasně chytré, hravé, milé; ačkoliv jsem předem věděl, co je p. Láb zač, ten konec jsem nečekal, naprosto mi vyrazil dech. Úžasné, úžasné, úžasné, nemám co dodat.