Originální název: Pastvina zmizelých

Moba (2014) 978-80-243-6160-4 224
Moba (2005) 80-243-1806-7 223
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1991) 80-205-0069-3 163
Mladá fronta (1971) 186

Břehy přehradního jezera na řece z jistého úhlu pohledu stříbropěnné pokryl za dlouhá léta nános nesčetných rekreačních chat. A právě tam, kde obyvatelé rušného velkoměsta hledají po celotýdenní lopotě a každodenních starostech relaxaci prostřednictvím panenské přírody a romantiky, se od jisté doby začali ztrácet lidé. V nepravidelných intervalech a nejrůznější – od mladé ženy po babičku, od horníka přes řemeslníka k chuligánovi, nečekaně mizí chataři i starousedlíci. Zdánlivě nemají zmizelí nic společného, a přece je kapitán Michal Exner přesvědčen, že něco takového musí existovat. A když je tento mladý doktor práv a vyšetřovatel pražské kriminálky o něčem přesvědčen, pak to taky obvykle dokáže a odhalí, kdo a proč má ve zločinu prsty. (Založil/a: trevize)

Nestea
  6. 8. 2011, 21:10
moc prima detektivka, u které jsem až do konce nevěděla kdo je vrah. :o) Napínavý děj, čte se jedním dechem - vůbec jsem netušila kam se všichni ztrácí. :o)
Rames
  31. 3. 2016, 9:39
No tak to bylo velmi milé překvapení, Michala Exnera asi ještě vyhledám. Dnes sice jeho postava stylizovaná do světáckého bonvivána, působí směšně, to ale nic nemění na dobře postaveném příběhu a napětí. Pomineme-li soudružské manýry a nadřazenost policistů, můžeme si plně vychutnat tajemný případ zmizení několika lidí.