Čtyřka na zabití

Čtyřka na zabití Originální název: Four to Score

BB art - 2007
ISBN: 978-80-7381-065-8

BB art (2007) 978-80-7381-065-8 257

Oblíbená hrdinka Stephanie Plumová, lovkyně zločinců z New Jersey, která se sice tváří jako ostřílená pistolnice, ale s bouchačkou to moc neumí, je tu zase zpátky jako chodící pohroma – snaží se dopadnout servírku, která prchá před rukou zákona a komplikuje tím Stephanii už tak dost svízelný život. Na pomoc jí i tentokrát přispěchá svérázná třiasedmdesátiletá babička Mazurová a bývalá prostitutka Lula, ale k doplnění bláznivé čtveřice se k nim připojuje ještě transvestita Sally Sweet, hudebník a odborník na tajné šifry. A po sérii nešťastných událostí, které zavánějí pokusem o vraždu a navíc ji připraví nejen o vůz, ale také o byt, jí pomocnou ruku podává starý známý Joe Morelli, nezvykle pohostinný a proklatě svůdný. Takže by si Stephanie mohla užívat – ale ještě pořád je mnoho těch, kteří jí házejí klacky pod nohy – jako její úhlavní rivalka a čerstvá konkurentka. Zkrátka a dobře, Stephanie musí být setsakra ve střehu, aby to přežila a navíc rozřešila tenhle zapeklitý případ. (Založil/a: al-ma)

Honey0105
  12. 9. 2010, 19:16
Sice jde o čtvrtý díl série, ale mě se dostal do ruky jako první a tak jsem ho na dovolené přečetla. Mělo to jakýsi vtip, ale styl psaní mne nenadchl. Po roce jsem dostala do rukou pátý díl série a i když se mi čtvrtý díl nelíbil, tak jsem ten pátý přečetla a byla jsem přímo nadšená. Našla jsem zalíbení ve stylu psaní a proto jsem si vzala znovu čtvrtý díl, že to zkusím znovu. U jiných knížek jsem se takhle ještě asi nenasmála. Pořídila jsem si i další díly této řady a všechny jsem je přečetla. Avšak, když zmíním někde autorku, nikdo neví o koho jde, což mě docela mrzí, protože podle mě píše naprasto fascinující knížky. Jsou jak napínavé tak humorné a já jsem chtěla Janet Evanovich trochu podpořit a její knihy jsem hned vnutila některým kamarádkám a jsem moc ráda, že stále sdílejí mé nadšení. Čtyřka na zabití je ale prozatím můj vůbec nejoblíbenější díl série.
dreadlock
  3. 1. 2013, 22:53
Začátek mě moc nenadchl, rozhodně to není klasická "detektivka", ale pak jsem se začetla a musím říct, že se s chutí pustím i do dalších knih paní Evanovich. Výborně jsem se pobavila. Je to napínavé, vtipné, čtivé. Doporučuji především ženám. Hlavní hrdinka je sympatická a leckterá žena se v ní trošku najde. Není to žádná Angelina Jolie jako Lara Croft, ale normální ženská, co dělá zvláštní práci a ne vždy se jí vše vydaří.