Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Tapiserie

80%
4 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Tapiserie Originální název: Tapestry

Nejnovější vydání:
Triton - 2008
ISBN: 978-80-7254-971-9
Počet stránek: 336
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 6x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 9x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Triton (2008) 978-80-7254-971-9 336

Mladá Madeleine, v jejíchž žilách koluje normanská i saská krev, vyučuje středověké dějiny na univerzitě ve francouzském Caen, středověkém sídle legendárního Viléma Dobyvatele. Její život je možná až příliš poklidný a osamocený. Řízením osudu se jí však od příbuzných v Anglii dostane do rukou tajemný deník středověké švadleny Leofgyth. Madeleine záhy zjistí, že se jedná o jedinečný záznam o posledních dnech vlády saského krále Edwarda Vyznavače, jehož smrt přímo vedla k osudovému vpádu Normanů do Anglie. Zahájí proto vlastní pátrání ve Francii i v Anglii, během kterého zjišťuje nejen to, že klíčem k rozuzlení všech záhad a tajemství je více než devět set let stará výšivka, Tapiserie z Bayeux, ale i to, že její role v celém příběhu je možná větší, než si sama myslela...(text nakladatele) (Založil/a: Bastet)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Bastet
100% 100% 100% 100% 100%
  29. 5. 2010, 11:20
Úžasný příběh o hledání minulosti a sama sebe, vyrovnání se se smrtí. Četla jsem jedním dechem a můžu jen doporučit. Osobně bych to nazvala realističtější verzí příběhů jako je Šifra mistra Leoparda, Atlantis a jim podobných. Obě linie příběhu, jak příběh švadleny Leofgyth tak i ten Madeleinin, vás vtáhnou hluboko do sebe.
Astonius
60% 60% 60% 60% 60%
  7. 2. 2014, 19:56
Knížka se čte dobře a po dobu, kdy je čtena, baví - ale je jen tím, čím má podle obsahu být - příběh ze současnosti prolínající se s příběhem z minulosti. Za určitou dobu si její detaily již nevybavím. Děj, který vyprávěla vyšívačka Leofgyth, byl zajímavý, ale spíše než o královských intrikách bych si raději četla více o jejích běžných "rodinných" záležitostech v popisované době - i když chápu, že uvedený tehdejší "politický" děj je podstatou knihy. I z toho, co bylo v knize o 11. století sděleno, si člověk uvědomí, jak lehce se mu teď oproti tehdejší době žije a jak mohou být nynější problémy malicherné.