Podtitul: O upírech a lidech

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Fantom Print - 2015
ISBN: 978-80-7398-768-8
Vyšlo jako e-kniha

Fantom Print (2015) 978-80-7398-768-8 360 Vyšlo jako e-kniha.
Sursum (2002) 80-7323-027-5 320
Nezjištěno / Jiné (1999) 40-315-0825-5 272 Vydalo nakladatelství EMS.

První díl trilogie o upírech na Moravě v historii i v současnosti inspirované upírskou sérií Anne Rice The Vampire Chronicles.

Co myslíte, že by se stalo, kdyby skutečně existovali upíři? Neúčastnili by se náhodou vampirologických kongresů po celém světě, věrni poučce, že pod svícnem bývá největší tma? A co kdyby se jeden takový sjezd nekonal v Americe kde je to běžné, ale u nás v Lednici na Moravě, kam by přijeli dvě mladé dámy? Kdo by tušil, že se za elegantními mladými lidmi skrývají „nemrtvé" bytosti, žijící mezi dvěma světy a živící se lidskou krví...

Kniha vyšla poprvé v roce 1999 pod názvem Modrá krev - O upírech a lidech. (Založil/a: Trinity)

Bastet
  29. 9. 2012, 11:18
Musím se přiznat, že tahle kniha byla pro mě velkým zklamáním. K přečtení mě nalákalo, že autorka se nechala inspirovat upíří sérií Anne Rice. A opravdu životní příběh Alexandra a Luise z Interview s upírem jsou si hodně podobné (oba jsou tak trochu hysterky, které žehrají na svůj osud, ale nic s tím nedělají) a jich stvořitelé by také mohli být dvojčata. Ale tím bohužel pro mě veškerá zajímavost končí.
Bastet
  29. 9. 2012, 11:18
Ignis
  21. 1. 2013, 21:23
Mě se to líbilo. Ne, že by člověk občas nekroutil hlavou nad tím, proč se děje to nebo ono, ale mělo to atmosféru (a Mikulov) a šmrnc.