Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Velké a tajné show

88%
4 57
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Velké a tajné show
 Všechny obaly
Velké a tajné show
 Všechny obaly
Autor:
Originální název: The Great and Secret Show

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
And Classic - 2006
ISBN: 80-7191-177-1
Počet stránek: 598
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 15x v oblíbených
v přečtených 84x v přečtených
v knihovně 30x v knihovně
k přečtení 23x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
And Classic (2006) 80-7191-177-1 598
Mustang (1997)

Existuje moře snění, do kterého se může člověk ponořit jenom třikrát za život. Ten, kdo ovládne moře snění a přizpůsobí si ho k obrazu svému, může se světem, ve kterém bojují dva základní principy, manipulovat jako bůh a zanechat po sobě neodstranitelný odkaz. Svět ani moře snění už nikdy nebudou takové, jako byly do osudového střetnutí… Skutečnost není tak skutečná, jak si lidé myslí. Někteří něco tuší a své předtuchy si navzájem sdělují. Nicméně ne každá zpráva dojde na místo určení. Zaměstnanec pošty Randolph Jaffe při pročítání nedoručených dopisů začne do tohoto tajemství pronikat. Ale to mu nestačí. Rozhodne se být jeho součástí. Stane se z něj Jaff, bytost posedlá temnotou a neohlížející se na nic a na nikoho. Co se stane, pokud získá a ovládne tajemné Umění? Dokáže Jaffa zastavit Fletcher, který se mu vyrovná silou, ale ne krutostí? Malé kalifornské městečko Palomo Grove ještě netuší, že se má stát dějištěm boje na život a na smrt, který hned tak neskončí. Protože Jaff a Fletcher mají děti…

Romány Cliva Barkera ohromují čtenáře po celém světě neuvěřitelným rozsahem předkládaných vizí a každá jeho kniha se ihned stává besstselerem. Velké a tajné show se pak dostává až k děsivě novým výšinám. Fantasie, hrůzný příběh, znepokojivá báje – to vše dohromady v tomto nezapomenutelném eposu Clive Barkera dopadá plnou silou autorova mimořádného talentu. „Jednoduše vyjádřeno," říká Barker, „je to o Hollywoodu, sexu a Armageddonu." První knihou Umění vytvořil Clive Barker veledílo obrazotvornosti, které zkoumá zakázaná území naší duše i nejzazší kouty srdce. Rozsáhlý, triumfálně kouzelný a komplexní román Velké a tajné show je právě o lidském životě. (Založil/a: Arcanis)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Magyana
100% 100% 100% 100% 100%
  12. 5. 2013, 20:45
Hodně dobrá kniha o touze po moci ovládnout něco, co ovládnuto být nesmí.

Líbí se mi Barkerův styl - vypráví nám neuvěřitelný příběh lehce, jakoby jen tak mimochodem - stylem "odskočím si na kafe a přitom vám povím příběh" a ono to funguje, má to šmrnc.

K tomu něco magie a hororových prvků, Romeo a Julie a naprosto neskutečné Moře Podstaty...
Hodlám se pustit i do pokračování (Everville).
Všivák
100% 100% 100% 100% 100%
  15. 11. 2012, 22:38
Hodně ulítlé čtivo. Měl jsem dost co dělat abych to vstřebal. Nakonec jsem dostal opravdu nevšední zážitek. Autor má originální představivost. Neni to pro každého. Někoho by mohlo odradit už jenom to brakové vydání, ke kterému jsem se dostal. Žádný mainstream.
Pend
80% 80% 80% 80% 80%
  27. 4. 2013, 7:19
První kniha o Umění. Při čtení jsem měl poněkud rozporuplné pocity. V románu je spousta výtečných nápadů a neobvyklých věcí a tvarů - ostatně v tomto je Barker mistr. Pak tam ale také byly pasáže jen průměrné, závěr románu i jeho rozsah mi v mnoha ohledech připomněl Kinga. Každopádně nevšední zážitek, ale možná ne pro každého.