Originální název: City of Ashes

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3985-9

Knižní klub (2013) 978-80-242-3985-9 396
Mladá fronta (2010) 978-80-204-1910-1 392

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život vrátil do normálních kolejí. Ale co je vůbec normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte obyvatele podsvěta, jako jsou vlkodlaci, upíři a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, nebezpečného a zákeřného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem.
V napínavém pokračování románu Město z kostí Cassandra Clareová vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde moc znamená pokušení a láska s sebou vždy přináší nebezpečí. (Založil/a: nikusha)

anishta
  25. 1. 2014, 11:41
Je to lepší než první díl, to je jisté. A určitě se hned vrhnu na další díl, protože jsem zvědavá, kdy se konečně ti dva dozví, že nejsou sourozenci. :D Jace chci domu dvakrát víc než po prvním díle. :D
PeťkaW.
  19. 4. 2013, 8:31
Ve všech směrech je druhý díl o mnoho propracovanější a vyspělejší, než ten první. Byl tu víc představen podsvět a další bytosti, o kterých se v prvním díle autorka jen lehce zmínila, což bylo fajn. Děj byl dobře vygradovaný. Neobsahuje sice žádnou převratnou myšlenku nebo hloubku, ale moc dobře se čte a já měla knihu během dne přelouskanou. Autorka dokáže bravurně popsat pocity a vztahy mezi postavami. Co osobně oceňuju, je i její snaha vmísit do popisu nejen zvukové, hmatové a obrazové vjemy, ale i pachové, což mám ráda, protože to přidává celému příběhu na autenticitě a já se do něj můžu lépe vžít. Lehce ohraně na druhou stranu působila jediná a neustále se vracející záporná postava. Umřel, objevil se, zfingoval svou smrt, vrátil se, uprchl a je zase tady a na konci máme zase útěk. Chtělo by to v dalším pokračování zapojit dalšího záporňáka. Objevilo se i pár překvapivých momentů, ale jinak byl děj poměrně lehce prohlédnutelný. Pokud máte rádi fantasy příběhy, s nadpřirozenými bytostmi, tak tahle kniha by vás ale neměla zklamat. Jsem docela zvědavá, co se bude dít v posledním díle.
Lucy Sisk
  19. 10. 2014, 14:45
Je to jako sledovat zpomalený film, který se odvíjí přesně tak, jak nechceme, aby pokračoval. Stejně tak to i znamená, že si nejprve musí projít horším, aby následovalo to něco lepší.
Rumbelle
  17. 7. 2015, 16:21
Úžasné pokračování, Valentýn pokračuje ve svých temných plánech a naše milostné trio se někam hne. Potřebuji pokračování!!!
LenkaZ
  3. 7. 2015, 19:59
Nuda, nuda, nuda... asi tak bych popsala tuto knihu. A až posledních pár stránek jsem se konečně dočkala nějaké akce. Ale to co bylo předtím, tím jsem se musela doslova prokousat. Už první díl nic moc, ale na základě komentářů, že druhý je lepší, jsem do něj šla. Dialogy jsou doslova stupidní, a to nejen náctiletých hrdinů, ale i dospělých postav. Jejich jednání pro mně často nepochopitelné. Věkem určitě nejsem cílová skupina, to bude asi tím :( Takže další díly u mně mají dveře zavřené.
Alena Tyityisová
  28. 9. 2016, 22:59
Takže ani jsem tento díl nedočetla, dostala jsem se k cca 220 straně a hotovo, je to hrozně nudné a hloupé. Myslím, že víc číst nechci.....nedám tomu už šanci.
Wajny
  25. 9. 2015, 12:10
Obsahuje spoiler spoiler Tenhle díl se mi líbil o trochu méně než první. Clary už "skoro" všechno objevila a chybí mi zde více tajemství. To, že Jace je její "bratr" mě opravdu vytáčí, sice jsem si přečetla anotaci dalšího dílu a vím, že to tak není, ale celou knihu jsem se těšila, kdy se to ti dva také dozví a ono pořád nic. Dějová linka Simona se mi opravdu líbilo, konečně nepůsobí jako nějaká přidržtaška. *****
Janice001
  8. 4. 2014, 22:01
Podle mně lepší než 1. díl. Spusta zvratů a překvapení, která jsme vůbec nečekala... Sice má spisovatelka skon, v důležité nebo napínave situaci začít vypsávat pociti nebo jak něco vypadalo, ale jinak je kniha dobrá.
TheBatman
  17. 5. 2014, 16:55
Tak určitě lepší než 1. díl. U knihy jsem se skvěle bavil a děj byl napínavý a byl jsem rád, když jsem měl čas a ke knize se dostal. Kniha se čte rychle, do týdne to máte přečtené, velcí čtenáři to přečtou i dřív. Hlavně to bylo akčnější než předchozí díl, a to u toho oceňuji nejvíc. Finálová bitva byla úžasná, snad se ale v dalších dílech někdo utká s Valentýnem, to mi tam docela chybělo. Jinak super kniha a já jí můžu jedině doporučit.
Klaris
  17. 1. 2017, 8:11
Druhý díl se mi líbil více než první, nakonec budu asi zvědavá, jak to celé skončí... Clary už je mi o něco sympatičtější a nepřijde mi tak hr a zmatená :-)
šikkačírek
  4. 1. 2017, 10:42
Lepší než první díl. Opravdu hrozně mi vadí ta milostná zápletka, úplně to kazí dojem z celé knihy. Možná kdyby se tak netlačilo na pilu. Je to asi poprvé, kdy mě doslova vadí hlavní hrdinové v knize. Clary a Jace se chovají na svůj věk naprosto nepochopitelně a všechno je tak přehnané, že by jeden brečel. Některé stupidní dialogy v rámci jejich konverzace doslova zabijí i předchozí vydařený děj. Autorka má hodně rozpolcené vyjadřování, kdy jednou píše jak pětiletá a následně cituje Shakespeara (tedy většinou je tak inteligentní Jace). Nápad je dobrý, ale občas si myslím, že chce autorka vyvolat dojem, že je její dílo něco víc, než doopravdy je.
mackovas4
  30. 5. 2014, 22:51
TMI je jedna z nejlepších sérií a knih,co jsem kdy četla :3 Nehorázně se těším na třetí díl :D A doufám,že i tenhle zfilmují,mě se náhodou první díl líbil i jako film :)
luca92
  23. 8. 2013, 13:11
naprosto souhlasím s Poison Ivy, začetla jsem se a když jsem o půlnoci skončila byla jsem rozlobená že bych snad lezla i po stropě :-D to jim to už nemůže někdo říct, už to vypadalo že se vymáčkne inkvizitorka a pak ten konec bože kdy jim to dojde, no nic jdu se pustit do dalšího dílu
otilrak
  15. 12. 2012, 10:40
Oproti prvnímu dílu lehké zlepšení, ale stále platí hodně z mího komentáře u prvního dílu. Je to dost předvídatelné, ale za rozdělení dějové linie a lehký zvrat se Simonem u mě má procenta navíc - 40 %.