Soví zpěv

Soví zpěv Originální název: Soví zpěv

Albatros - 2007
ISBN: 978-80-00-01914-7

Albatros (2007) 978-80-00-01914-7 164

Brémy 2046. Déšť. Vytrvalý, intenzivní, bez konce. Přesto život plyne dál, podle obvyklých pravidel vyspělé civilizace, s jistotou technické dokonalosti. Přívaly kalných vod však protrhnou absolutně bezpečnou" Novou hráz... Sedmnáctiletý Armin, jeho devítiletá sestřička Géza a Rebeka, dívka plná otazníků, spolu prožívají tváří v tvář katastrofě vzrušující drama, při němž místo technických zázraků rozhodnou lidské city a činy. (Založil/a: M.a.r.t.i.n.k.a)

Keatin
  10. 1. 2013, 22:12
Karolina od Ivy Procházková je bezkonkurenčně má nejoblíbenější kniha. Musím přiznat, že i Soví zpěv se přiřadí ke knihám, na které nelze zapomenout. A to díky své originalitě, nápaditosti, zvláštnímu zpracování, čtivosti a hlavně lidskosti. Není to nadčasová kniha jen proto, že se její děj odehrává téměř v polovině 21. století ...
nana
  3. 9. 2010, 20:24
o tom, že člověk i ve světě prvotřídní techniky si potřebuje být s někým blízký... pro mě naprosto fantastická.. nečekaně fantastická kniha... (ve smyslu úžasná: )) skvělý příběh a skvěle vymyšlená budoucnost... má to myšlenku, má to hloubku! super!
kristina1980
  21. 7. 2012, 10:47
Od Ivy Procházkové jsem již četla knihu Nazí, která stále patří mezi ty nejlepší kousky, jaké jsem kdy přečetla. Ne nadarmo byla kniha oceněna, ne nadarmo bývá Iva za svou autorskou práci ceněna mnoha cenami. Nevím, jak je na tom kniha Soví zpěv, ale zde jsem byla velmi na rozpacích. Stále je to onen styl, ten, který se mi líbil i předtím. Iva píše citlivě, umí se jakýmsi zvláštním způsobem "vsáknout" do kostí mladistvých, ale zde jsem viděla problém spíše v rozvinutí příběhu.

Kniha slibuje dystopický nádech. Dystopií mám za sebou již opravdu dost a tohle mi přišlo dost málo. Společnost, jakou v knize autorka popisuje, je vysloveně rozmazlená, místo obyčejné vody používají na koupel minerálku, pokud je něco trápí, jdou si do centra pokecat se svým počítačovým poradcem = opravdu počítač! Vesměs ale chodí do práce, do škol, mají nemocnice, dělají chyby, praskají hráze, zamilovávají se. A o tom je vlastně knížka.

Mrzelo mě, že ono napětí, kdy byla ve vzduchu cítit ona pohroma ze zatopení, přišla tak pozdě. Opravdu hodně pozdě. Nechápala jsem, proč to všechno nebouchlo už na začátku. Možná mi chybělo v příběhu více postav. Možná mi chybělo víc té lásky, přeji jen je to kniha pro mládež, možná jsem prostě jen divná :) Každopádně, líbila se mi Rebeka, o to víc mě mrzí, že jí autorka nedala prostor mnohem dřív, že mohla využít onoho zlomeného srdce Armina, který byl po většinu část knihy statečný a zdál se jako fajn kluk. Nemám této knize opravdu co vytknout. Kromě dvou věcí. Rychlý konec, a málo bušícího srdce v případě jediných dvou mladých lidí v příběhu. A proto ty dvě hvězdičky dolů.
sleepallday
  19. 2. 2012, 19:59
Tomu říkám zajímavé a kvalitní čtení pro mládež, žádná Lenka Lanczová...Má to nápad, atmosféru i příběh, doporučuji.