Vraždy podle Shakespeara

Vraždy podle Shakespeara Originální název: Interred with Their Bones

Domino - 2008
ISBN: ISBN: 978-80-7303-384-2

Domino (2008) ISBN: 978-80-7303-384-2 408

Kate Stanleyová prožívá vrcholné okamžiky svého života – režíruje představení Hamleta v nově zrekonstruovaném divadle Globe v Londýně. Odpoledne před premiérou ji navštíví dávná přítelkyně Roz, výstřední harvardská profesorka, a předá jí krabičku ve zlatém papíru, která má obsahovat převratný objev. Ovšem než Kate stačí vyzvědět, oč se jedná, vyhoří divadlo do základů a Roz je zavražděna způsobem, který nikoli náhodou připomíná smrt Hamletova otce.
V krabičce najde Kate první dílek shakespearovské záhady, která ji přiměje pustit se do smrtelně nebezpečného pátrání. Z Londýna na Harvard, na americký Západ a zase zpátky – tam všude ji vede řetězec stop ukrytých ve starých denících a listinách. Kate pátrá po jednom z největších tajemství literární historie a na každém kroku jen o vlásek uniká vrahovi, jenž se nepokrytě inspiruje Shakespearovým dílem. (Založil/a: Bastet)

Jennifer Lee Carrell Jennifer Lee Carrell
*1962

Bastet
  29. 5. 2010, 23:32
Další kniha ve stylu Šifry mistra Leonarda. Zhltla jsem jedním dechem, až jsem zapomněla dýchat. :)
Neli.studentka
  19. 3. 2013, 11:00
Bohužel, musím přiznat, že tato kniha mě vůbec nebavila. A to jsem milovnice podobných knih a navíc studentka literatury. :(
Majdule
  3. 4. 2011, 22:03
Hlavní ženská postava, rýsující se vztah, napětí, zajímavé prostředí, fundovaný vhled do atraktivní problematiky. Všechny ingredience dobrého příběhu, ale přesto se mi to zdá malinko banální a závěr, ale alespoň pro mě nebyl úplně uspokojující. Pro mě dobrý relax, ale ne skvělá kniha.
Petko92
  8. 6. 2010, 19:51
G E N I Á L N É ....mal som to prečítané možno behom dvoch dní ....odporúčam fanúšikom Dana Browna ....je to na tej istej úrovni, keď nie na lepšej :)
Rowena
  22. 2. 2012, 22:24
Po Silmarillionovi druhá kniha, ktorú som do konca dočítala iba z povinnosti. Dej bol zo začiatku napínavý, čím ďalej sa mi však čítalo ťažšie až konečne prišiel nie veľmi prekvapivý záver.
cíge
  17. 3. 2011, 13:16
Souhlasím s komentáři uživatelů pode mnou, je to sice již déle od doby, kdy jsem to četl, ale mohu potvrdit, že toto patří bezpochyby mezi to lepší, ne-li nejlepší, co vyšlo v "postbrownovské vlně". Přišlo mi to dokonce čtivější a o něco zábavnější, než Andělé a démoni nebo Šifra. Tento můj dojem ale mohl být zapříčiněn i mojí přejedeností náboženskými a obdobnými motivy, kterou jsem v době, kdy jsem četl tuto knihu, trpěl.