Imagika 1

Mustang - 1995
ISBN: 80-85831-78-3

Mustang (1995) 80-85831-78-3 512

První kniha ze dvou.

Imagika – tajemný řetězec světů, dominií, kterým pevnou rukou vládne nikým nespatřený Autarcha. Čas jeho vlády se však nachýlil, blíží se výročí Usmíření a s ním i doba neodvratných změn. Estabrook, muž, který najme vraha pro svou manželku, nevědomky rozehrává hru, jejíž následky si stěží dokáže představit kdokoliv v Usmířených dominiích. Existuje však neusmířené dominium, oddělené od ostatních a to představuje reálnou hrozbu pro všechny – naše Země. Magická partie moci a kouzel vrcholí a s ní i vypravěčské umění Cliva Barkera. (Založil/a: Arcanis)

jehlaspichlas
  1. 4. 2011, 14:35
Je to jedna z mála knih, která po R. D. Koontzovi kombinuje prvky thrilleru, hororu
a fantazy dohromady, monumentální dílo, až přechází mráz po zádech.
Gereth
  5. 2. 2011, 10:48
Clive Barker je jeden z těch autorů, kteří balancují na tenké hranici mezi genialitou a šílenstvím. Fantazie nekonečná, zábrany žádné. Cokoliv se vám zdálo, blesklo vám hlavou při dlouhých procházkách a nočních jízdách veřejnými dopravními prostředky, cokoliv, kvůli čemu jste se ihned v hloubi duše zastyděli, přestože jste to byli pouze vy, před kým jste se mohli stydět, to všechno Barker vkládá na stránky svých knih se samozřejmostí ranního šálku kávy. Je to jeho silnou i slabou stránkou a záleží pouze na vašem vnímání, jestli budete ohromeni krásou nebo znechucením. // 70%
čarodějka999
  14. 3. 2012, 21:34
Zvláštní kniha, která se mi některý dny četla výborně a nedokázala jsem se od ní odrthnout, v jiný dny jsem si musela dát oraz. Ale určitě ji řadím mezi mé nejoblíbenější knihy, ke kterým se jednou za čas vrátím.
Katniss
  17. 8. 2010, 14:31
Naprosto skvostnýá a nevšední fantasy zahalená do hávu naturalismu a pitoreskna. Clive Barker opět dokázal, jak dokáže tvořit příběh napříč mnohými žánry, aniž by to působilo nepřirozeně. Tahle nenápadná a trochu odpudivě vypadající kniha, kterou jsem jen náhodou vzala z police do ruky nakonec uvěznila mojí fantazii na mnoho dní.
johnnie
  20. 10. 2014, 18:36
Já se musím přiznat, že jsem Imagiku, stejně jako např. Utkaný svět, nedočetl. Barker píše dobře, ale od něj mám raději kratší prózy. Výpravné, epické fantasy mě po dvou stech stránkách vždy přestane bavit.
TeTecko
  30. 11. 2013, 2:13
Úžasná knížka, famózní překlad! Nevšední fantasy, ohromná nápaditost a originalita. Četla jsem ji jedním dechem.
Pozn.: po letech jsem si ji koupila, bohužel ne toto vydání, ale z r. 2007 (zde i v orig. pod názvem "Imajika" a v novém "balení" - což už mi mohlo napovědět, ale byla jsem konsternovaná, že ji vidím a v opojení jsem ji hned ukořistila), překlad Ivana Drábková, málem jsem ji vzteky zahodila - jiný překlad, jiná jména..., nemohla jsem se překousnout přes půlku, bylo to jako číst jinou knížku, nebavila mě a pořád jsem přemýšlela, jak se jmenuje hlavní postava v původním, a ne v tomto, pro mě zprzněném, překladu. Už jsem se takhle jednou spálila u jiného autora a příště si musím dát pozor, protože "novou" verzi s názvem "Imajika" už neotevřu a jsem akorát naštvaná.
Každopádně teď už mám tuhle verzi a jdu se do ní s chutí zakousnout.