Živočíchy - chráňme si svet!

Profil knihy je v jiném jazyce

Živočíchy - chráňme si svet!

Fortuna Libri - 2003
ISBN: 80-88980-96-8

Fortuna Libri (2003) 80-88980-96-8

Musíme si chrániť svet, v ktorom žijeme, pre seba i pre ďalšie generácie.
Kniha Živočíchy zo série Chráňme si svet! oslovuje predovšetkým mladých, prebúdza v nich záujem o živočíchy ohrozené nevhodným, egoistickým správaním sa ľudí k prírode.
Priblíži vám každodenný život a prácu zaujímavých odborníkov pracujúcich so zvieratami (veterinár, chovateľ vzácnych zvierat, colník, špecialista na zachovanie ohrozených biotopov mokradí atď).
Zoznámi vás s globálnymi projektami na záchranu ohrozených druhov živočíchov a ich životných prostredí.

whack
  9. 4. 2016, 7:39
Na rozdiel od dielu Potraviny, ktorý nedokázal dostatočne poukázať na problematiku preľudnenia, diel Živočíchy z edície Chraňme si svět popisuje svoju tematiku lepšie, ponúka možnosti ako pomôcť v oblasti ochrany ohrozených druhov, ochrany biotopov, v boji proti pytliactvu, a pod. Vhodná encyklopédia pre mládež, ja osobne ale nie som príliš veľký fanúšik encyklopédií, lebo sa v nich autor snaží vtesnať čo najviac informácií na každú dvojstránku, a teda je tam priestor iba pre tie najzákladnejšie veci.